Sporting – Benfica

Atraktívny Lisabon bude dejiskom futbalového sviatku, no mesto ponúka omnoho viac, ako iba vrcholový futbal. Buďte pri tom s CK FutbalTour.sk!

Letecký zájazd na zápas Sporting Lisabon – Benfica Lisabon v cene od 620 € zahŕňa:

  • Obojsmernú letenku Viedeň – Lisabon so všetkými poplatkami
  • Ubytovanie v 3* hoteli na 3 noci
  • Vstupenku základnej kategórie – vyššie kategórie na vyžiadanie
  • Služby slovenského delegáta pri skupine 10 a viac klientov, alebo na vyžiadanie
    • Za športovými akciami po celom svete cestujeme od roku 2008. Na skupinových zájazdoch asistujú našim klientom skúsení a vždy ochotní delegáti. Referencie / O nás
  • Nonstop infolinku
  • Kupón od Fotolabu v hodnote 15 €
    * možnosť doobjednať špeciálne poistenie pre futbalové zájazdy v cene 3,5 € / deň

Hlavné mesto Portugalska je perlou západnej Európy. Návšteva metropoly s bohatou históriou je skvelým miestom na výjazd za športom a kultúrou.

Odporúčaný program zájazdu (v prípade konania zápasu v sobotu):

piatok: Odlet z Viedne. Po prílete presun na hotel a ubytovanie. Voľný / spoločný program.

sobota: Doplnkový program: návšteva miestnych atrakcií. Neskôr individuálny / spoločný presun na zápas. Po zápase voľný program.

nedeľa: Doplnkový program: prehliadka centra mesta a pamiatok. Prehliadka štadióna, návšteva klubového múzea, nákupy v oficiálnom FAN shope.

pondelok: Odhlásenie z hotela a voľný / spoločný program. Neskôr presun na letisko a odlet do Viedne.
*program bude upresnený najneskôr 7 dní pred zájazdom

Ste držiteľom Lyoness Cashback Card alebo Egocard? Uveďte jej číslo v objednávke a získate zľavu!

lisabon-mesto

Situovaný na siedmych pahorkoch v tesnej blízkosti rieky Tejo a Atlantického oceánu. Keď si Lisabon vyberal svoju polohu, lepšie už urobiť nemohol. Rozmanitosť kultúr na vás bude pôsobiť na každom kroku. Secesné budovy miešané so širokými bulvármi, úzkymi uličkami, všadeprítomnými mozaikami a kaviarňami vás prinútia vrátiť sa do mesta ešte aspoň raz. Navštívte jeden z mnohých kostolov, krásne Ocenárium, ZOO, vychutnajte si pohľady na mesto na niektorej z Miradouro (vyhliadok), starobylý hrad Castelo de Jorge, alebo sa len tak prevezte starou električkou po meste.

lisabon-mesto-elektricka

V hlavnom meste Portugalska však nebudú jesť iba vaše oči. Jedlám z rýb je tu dokonca venovaná jedna celá ulica Rua das Portas de Santo Antão. Na výber budete mať aj pochúťky z bývalých portugalských kolónií ­Brazílie, Mozambiku, alebo Kapverdov.

Ak sa v ponuke všetkých tých dobrôt predsa len rozhodnete vyskúšať niečo tradičné, určite si objednajte Caldo Verde. Typickú polievku z cibule, zemiakov, kapusty, cesnaku a olivového oleja. K vychladenému pivku na jednej z mnohých terás vám určite dobre padnú mušle Bulhao Pato. Vypisovanie všetkých lokálnych špecialít by zabralo viac času, ako best of z príhovorov predsedu parlamentu. Ale vedzte aspoň to, že Portugalci v jedle nešetria fazuľou a chutnými klobáskami na všetky spôsoby.

Portugalci milujú svoju krajinu a budú sa snažiť, aby ste si ju zamilovali aj vy. To platí aj o ich futbale. A čo je viac, ako derby?

Ak si želáte zaslať bližšie informácie k zájazdu na Sporting Lisabon, KONTAKTUJTE NÁS

O kluboch

Sporting Lisabon

Třetí klub z portugalských Os Três Grandes. Lvi sice za Portem a Benfikou zaostávají v počtu trofejí, ale co se týče přínosu pro portugalský fotbal, rivaly hravě porazí. K hrdým odchovancům se hlásí fotbalisté jako Luis Figo, či Cristiano Ronaldo. Domácí ligové zápasy hrává Sporting na novém Estádio José Alvalade a zejména derby s Benfikou bývají již odedávna vybičované. V roce 1907 totiž 8 hráčů Benfiky přešlo do Sportingu, pomohli mu městského rivala porazit a nenávist byla na světě. Víte, že: Ačkoliv je Sporting lisabonským klubem, jméno Lisabon v jeho názvu ani znaku nenajdete? Oficiální název je Sportig Clube de Portugal.

Derby