bus Liverpool – Real Madrid (finále LM)

Dve najlepšie mužstvá vo futbalovej Európe sa stretnú v zápase o večnú slávu. Nenechajte si ujsť prestížny duel v spoločnosti CK FutbalTour.sk za neopakovateľnú cenu!

Mikrobusový zájazd na Finále Ligy majstrov 2018 v cene od 1050 € zahŕňa:

 • Dopravu komfortným mikrobusom Košice – Kyjev a späť
 • Ubytovanie na 2 noci mimo Kyjeva (doprava na zápas zabezpečená)
 • Vstupenku základnej kategórie – vyššie kategórie na vyžiadanie
 • Služby slovenského delegáta počas celej doby zájazdu
  • Za športovými akciami po celom svete cestujeme od roku 2008. Na skupinových zájazdoch asistujú našim klientom skúsení a vždy ochotní delegáti. Referencie / O nás
 • Nonstop infolinku
 • Vytlačenú spoločnú foto účastníkov zájazdu
 • Kupón do Fotolabu v hodnote 15 €
  *možnosť doobjednať špeciálne poistenie pre futbalové zájazdy v cene 3,5 € / deň

„The Reds“ vs. „Los Blancos“, alebo aj duel superstrelcov Salah vs. C. Ronaldo. Zažite elektrizujúcu atmosféru finále Ligy majstrov!

Odporúčaný program zájazdu:

piatok: Odchod mikrobusu z Košíc skoro ráno. Príchod do Žitomiru podvečer, ubytovanie a voľný program.

sobota: Odchod do Kyjeva skoro ráno. Doplnkový program: návšteva miestnych atrakcií, degustácia miestnych špecialít, nakupovanie, návšteva fanzóny a podobne. Neskôr individuálny / spoločný presun na zápas. Od 20:45 sledovanie zápasu Liverpool vs. Real Madrid. Po zápase zraz pri mikrobuse a odchod z Kyjeva. Neskôr voľný program a nocľah.

nedeľa: Odhlásenie z hotela a odchod zo Žitomiru. Príchod na Slovensko vo večerných hodinách.

Ste držiteľom Lyoness Cashback Card alebo Egocard? Uveďte jej číslo v objednávke a získate zľavu!

Bohatá história a súčasnosť

Kyjev je jedným z najstarších miest východnej Európy a táto, takmer trojmiliónová metropola je centrom umenia, vedy, priemyslu a kultúry celej oblasti. Kombinácia bohatej histórie a modernej súčasnosti z neho robí atraktívne mesto aj pre turistov. Viac ako 70% budov bolo postavených medzi rokmi 1907 a 1914, takže predstavy o komunizmom prepanelákovanom meste sú myľné.


Kyjevsko-pečerská lavra

Medzi dominanty mesta patrí jednoznačne Kyjevsko-pečerská lavra, zapísaná aj do zoznamu svetového dedičstva Unesco. Pôvodne komplex jaskýň na vysokom brehu rieky Dneper sa postupom času stal pravoslávnym monastierskym komplexom, v ktorom sídli metropolita cirkvi Volodymyr.

Ďalšou stavbou, ktorá je zapísaná v zozname svetového dedičstva a zároveň patrí medzi sedem divov Ukrajiny je Chrám svätej Sofie. V roku 1240 bol síce zničený Tatármi, ale v roku 1707 bol nanovo prestavaný a dnes slúži ako múzeum.


Chrám svätej Sofie

Ak máte málo histórie, určite vás očarí aj Golden Gate. Hlavná brána opevnenia Kyjeva z 11. storočia. Námestie nezávislosti, známejšie ako Maidan je hlavným námestím v meste a okrem finále Eurovízie bolo vždy centrom politických protestných kampaní. Určite stojí za návštevu aj dnes. Rovnako ako jedno z mnohých múzeí, ktoré sa v meste nachádzajú. Či už veľkolepé Múzeum veľkej vlasteneckej vojny, alebo Ukrajinské národné múzemu Černobyľ.


Námestie nezávislosti

O Kyjeve sa hovorí, že ho človek prejde celý bez toho, aby musel vyjsť z tieňa stromov. V meste je naozaj veľa zelene a ak by ste jej mali málo, navštívte jeden z parkov. Jedným z najkrajších je Mariinsky park, futbaloví fanúšikovia budú určite chcieť po ktorom Ševčenkovi je pomenovaný Ševčenkov Park. Andrij to ale nie je.

Kyjev bude žiť futbalom

Putovanie po pamiatkach mesta dá telu zabrať a vtedy nastáva čas na zoznámenie sa s miestnou kuchyňou. Boršč všetci poznáme, ale okrem neho Ukrajinci obľubujú varenky, cestovinové taštičky plnené takmer všetkým možným. V podnikoch po celom meste nájdete aj pirožky, alebo vyprážané závitky plnené jahňacím mestom, čebureky. V čase finále Ligy majstrov 2018 bude obľúbeným drinkom samozrejme pivo. A je úplne jedno, či si ním budete pripíjať so Španielmi, Talianmi, Angličanmi, Nemcami, alebo Slovákmi. Budete mať spoločný cieľ – skvelý futbal.


Národný športový komplex Olimpijskyj

Ak si želáte zaslať bližšie informácie k zájazdu na Finále Ligy majstrov, KONTAKTUJTE NÁS

Vyjadrenia klientov zo zápasov Liverpool, Real Madrid

Nižšie nájdete konkrétne skúsenosti a hodnotenia našich klientov.

 • Ďakujeme CK FutbalTour za nezabudnuteľný zážitok z osemfinále EL na Anfield Road. Videli sme množstvo gólov a atmosféra bola fantastická. Pre mňa a môjho syna to bol nezabudnuteľný zážitok na celý život a určite sa na Anfield vrátime zaspievať „You'll Never Walk Alone“. Aj napriek malej komplikácií s transferom, za ktoré CK nemohla, patrí veľká vďaka sprievodcovi Viktorovi, ktorý nám všetko vysvetlil a bol vždy k dispozícii. Ďakujeme.
  Karel Helfert | Liverpool - Sparta Praha | 15.3.2024
 • Zájazd do Liverpoolu na Európsku ligu bol darček pre dcéru k promóciam a bolo to "woow" splnený sen pre nás obe 🙂 Zážitok na celý život. Vďaka môjmu mužovi 🙂 a chalanom z FutbalTour bolo všetko na jednotku s hviezdičkou, všetko bolo zabezpečené, ubytovanie, letenky a aj vstupenky na zápas. Ešte raz veľké ďakujeme a určite s FutbalTour do Liverpoolu ešte pojdeme 🙂
  Elena Kopčanová | Liverpool - Atalanta | 12.4.2024

O kluboch

Liverpool

Liverpool je najúspešnejším anglickým klubom v Európskych súťažiach a druhým najúspešnejším v Anglicku. Časy najväčšej slávy sú však preč a The Reds neoslavovali na Anfielde titul od roku 1990. Napriek tomu býva ikonický štadión neustále plný a keď sa zo slávnej tribúny The Kop začne niesť klubová hymna You’ll never walk alone, zovrie vám hrdlo a pochopíte aký je tento klub výnimočný. Samozrejme iba ak nefandíte Evertonu, s ktorým LFC každoročne zvádza tuhý súboj o vládcu mesta nad riekou Mersey. Viete, že: Anfield Road bol pôvodne domovským štadiónom rivalov z Evertonu? FC Liverpool na ňom začali hrávať až po presťahovaní sa Evertonu do neďalekého Goodison Parku.

Real Madrid

Najslávnejší a najúspešnejší futbalový klub na svete. Biely balet je esencia toho najlepšieho čo futbal ponúka. Domáce zápasy hráva kráľovský klub na štadióne Santiaga Bernabeua. Nenávideným rivalom je FC Barcelona, no aj v Madride Real bojuje o fanúšikov s obľúbeným Atléticom Madrid. Filozofiou Realu je zložiť tím snov z najlepších futbalistov planéty. Čokoľvek iné, ako vyhrať každú trofej o ktorú klub hrá, sa považuje za neúspech. Ligu Majstrov vyhral Real Madrid rekordných 13 krát a v počte Európskych triumfov nemá konkurenciu. Viete, že: Najslávnejší hráč Realu Madrid Alfrédo Di Stefano pôvodne podpísal kontrakt Barcelone? Odohral za ňu aj prípravný zápas, až potom sa komplikovane presunul do Madridu a stal sa jeho legendou.