airplane Karabach – Chelsea

Karabach sa stal prvým tímom z Azerbajdžanu, ktorému sa podarilo postúpiť do skupiny Ligy majstrov. Ako sa mu bude dariť v miliónárskej súťaži? Presvedčte sa sami na vlastné oči.

Letecký zájazd na zápas Karabach – Chelsea v cene 590 € od zahŕňa:

 • Obojsmernú letenku so všetkými poplatkami
 • Ubytovanie v 3* hoteli na 3 noci
 • Vstupenku základnej kategórie – vyššie kategórie na vyžiadanie
 • Služby slovenského delegáta pri skupine 10 a viac klientov, alebo na vyžiadanie
  • Za športovými akciami po celom svete cestujeme od roku 2008. Na skupinových zájazdoch asistujú našim klientom skúsení a vždy ochotní delegáti. Referencie / O nás
 • Nonstop infolinku
 • Kupón od Fotolabu v hodnote 30€
  * možnosť doobjednať špeciálne poistenie pre futbalové zájazdy v cene 3 € / deň

karabach4

Ste držiteľom Lyoness Cashback Card alebo Egocard? Uveďte jej číslo v objednávke a získate zľavu!

baku

Jedno z najstarších miest sveta

Hlavné a zároveň aj najväčšie mesto Azerbajdžanu – Baku. Je radené medzi najstaršie miesta na svete, jeho vek je odhadovaný na približne 5 500 rokov. Taktiež leží na križovatke starobylých obhcodných ciest na tzv. Hodvábnej ceste.

Názov mesta Baku pochádza z perzského bād kubehbad kube, čo možno voľne preložiť ako miesto, kde fúka vietor. Pretože silné vetry sú tu tak typické, že mesto má dodnes prezývku mesto vetrov. Podľa iných teórií je názov odvodený od názvu predchodcu dnešného mesta, starovekého perzského mesta Atši-Baguan. Slovo ateš vo viacerých starovekých jazykoch označovalo oheň, slovo baga zase označovalo slnko, alebo Boha. Názov tak znamenal „mesto Boha“ alebo „miesto Boha“. V tomto meste sa totiž nachádzal jeden z hlavných chrámov vyznávačov kultu ohňa.

Vďaka svojej dlhej histórii je mesto Baku bohaté na mnohé archeologické náleziská, ale aj historické pamiatky, ktoré sa viac-menej nepoškodené zachovali dodnes. Najvýznamnejšími stavbami sú Panenská veža z 12. storočia, mestské hradby z 12.-15. storočia, Palác Širvanšachov z 15. storočia, mešita Džuma a mnohé ďalšie. Okrem historických pamiatok je Baku aj strediskom kultúry. Veď sa v ňom nachádza 11 divadiel, 21 väčších i menších múzeí a aj 5 mešít. Zaujímavosťou môže byť fakt, že v roku 2012 sa tu konala hudobná súťaž pod názvom Eurovision Song Contest.

baku2

Ak si želáte zaslať bližšie informácie k zájazdu na Karabach, KONTAKTUJTE NÁS.

Vyjadrenia klientov zo zápasov Chelsea

Nižšie nájdete konkrétne skúsenosti a hodnotenia našich klientov.

 • Bolo to super, vlastne ako vždy doteraz.
  Veľmi oceňujem Vaše odporučenie pre príplatok na lístok do Captain/Manager Baru.
  V budúcnosti rátame s Vami.
  Ján Jankanič | Chelsea - Manchester City | 15.11.2023
 • Dobrý deň, absolvovali sme s mojím 10 ročným synom Markom, pre ktorého to bol prvý veľký naozajstný futbal, zápas na Stamford Bridge, keďže je veľký fanúšik FC Chelsea (samozrejme aj ja). Perfektne sme si to užili, všetko bolo vynikajúco zorganizované, výber hotela výborný čo sa týka dostupnosti na štadión aj do mesta, všetko bolo super. Stretli sme viacero ľudí zo Slovenska v Londýne alebo priamo na štadióne čo cestovali za futbalom práve cez Futbaltour a všetci boli veľmi spokojní. Prehliadli sme štadión Chelsea, Wembley, stihli sme navštíviť mesto, vidieť a vyskúšať London Eye, Tower Bridge, The Shard, Big Ben a iné. 
  Nuž naša Chelsea prehrala, ale správny fanúšik fandí stále, Marko zažil ultimátny zážitok, nakoľko ho pozdravilo pár hráčov Chelsea ktorým fandil nepretržite celý zápas, posielame pár fotiek, ktoré hovoria asi za všetko 🙂 Ešte raz ďakujeme za sprostredkovanie tohto zážitku.
  Peter Sugar | Chelsea - Aston Villa | 24.9.2023

O kluboch

Chelsea

Pred rokom 2003 boli The Blues priemerným tímom. Potom však prišiel Roman Abramovič, napumpoval do klubu obrovské peniaze a na Stamford Bridge začali pribúdať kvalitní hráči aj tituly. Prakticky neobmedzené finančné prostriedky sú samozrejme tŕňom v oku pre súperových fanúšikov. Predovšetkým fanúšikovia Arsenalu a ManU si konkurentov v choráloch vychutnávajú. Na trávniku však modrí víťazia a hoci Mourinhova zlatá éra pominula, Chelsea sa späť do priemeru nevrátila a v boji o titul s ňou treba rátať každý rok. Viete, že: Ikonu Londýnskeho klubu Franka Lamparda priviedol do Chelsea Claudio Ranieri? Bolo to dokonca ešte pred príchodom Romana Abramoviča.