Toronto je TOP voľba: Zaujmú NBA, NHL aj Niagarské vodpády, ale vrcholom je niečo iné

10 minút čítania

Najlepší svetový hokej, elektrizujúca NBA aj úžasné Niagarské vodopády. Kanadské Toronto a celá provincia Ontario ponúkajú možnosti, ktoré vám vyrazia dych. Preneste sa spolu s nami do krajiny javorového sirupu a javorových listov. 

Sledujte nás aj na našich sociálnych sieťach Facebook Instagram Tik-Tok

Toronto ako mesto: Otvorená náruč 

Po prílete do Toronta nás privítal hustý dážď, ale nepriaznivé počasie vyvážilo príjemné vystupovanie domácich Kanaďanov. Či už išlo o kontroly na letisku, Uber vodičov alebo rôznych pracovníkov v prevádzkach a službách, nemali sme počas ôsmich kanadských dní ani jednu zlú skúsenosť. Keď sme potrebovali, miestni nám vždy poradili a celkovo v nás zanechali pozitívny dojem.

Toronto je s cca 2,5 miliónmi obyvateľov najväčším kanadským mestom a metropolou provincie Ontario. Zaujímavosťou je, že v tej istej provincii sídli aj Ottawa, ktorá je zas hlavným mestom Kanady. Už po chvíli si uvedomíte, že Toronto je naozaj multikultúrne mesto a natrafíte na ľudí z celého sveta. Kanaďania, Američania, Indovia, ľudia z Ázie, Briti, ale aj Česi a Slováci. Jedno z torontských predmestí dokonca nesie názov Masaryktown a jeho zakladateľmi sú práve pôvodní českí a slovenskí obyvatelia.

Toronto, Ontario

Toronto je iné ako New York, Los Angeles, Boston či Washington. Stretáva sa v ňom tradičná architektúra a historické budovy s moderným štýlom a mrakodrapmi. V momentoch to pôsobí až zvláštne, ale v konečnom dôsledku ide o pútavu kombináciu minulosti, prítomnosti a budúcnosti. Na každom kroku nájdete sieť rýchleho občerstvenia Tim Hortons (o tom viac neskôr) a aj kanadské vlajky.

Prítomné je silné národné cítenie, ktoré ešte podčiarkuje súčasná politická situácia a napätie vo vzťahu k Spojeným štátom americkým. Navyše, Kanada má dva oficiálne úradné jazyky – francúzsky a anglický. Aj keď hrá v provincii Ontario prím angličtina, všetky názvy či ponuky sú písané v oboch jazykoch. Taktiež, keď niečo potrebujete vybaviť, môžete použiť aj francúzštinu.

Výhľad zo CN Tower

Mestský turizmus: Aké miesta musíte vidieť? 

Veľkou výhodou Toronta je, že viacero turistických zastávok leží pri sebe a viete ich absolvovať pešo. Faktorom je aj miesto, kde ste ubytovaní, ale za rozumnú cenu sa dá bývať aj v širšom centre mesta. Keby ste premýšľali nad tripom do Kanady, odporúčame ubytovanie s raňajkami, ušetríte čas, energiu a v konečnom dôsledku aj financie.

Povinnou zastávkou je Toronto City Hall (nová mestská radnica), pri ktorej je aj ikonický nápis s názvom mesta (fotografia vyššie). Obrovským turistickým ťahákom je CN Tower (Canada’s National Tower). Meria 553 metrov a patrí medzi najvyššie budovy na svete (svojho času bola úplne najvyššou). Táto komunikačná veža je druhá najvyššia voľne stojaca stavba na svete a najvyššia betónová veža na zemi.

CN Tower

CN Tower si vás získa cez deň aj v noci. Už len vidieť ju z diaľky je zážitkom. Priam ideálnou možnosťou je ísť priamo dovnútra a absolvovať výhliadku dostupnú na tých najvyšších poschodiach. Celé mesto máte ako na dlani, výhľad vám vyrazí dych (fotografia vyššie) a cez presklennú podlahu si môžete otestovať, či zvládate aj takéto extrémne výšky. Vrchol CN Tower je veľký zážitok a máme pre vás jeden cestovateľský tip – kdekoľvek ste, zistite, či je tam budova, ktorá poskytuje výhliadku. Vidieť totiž celé mesto z vtáčej perspektívy nemá chybu.

CN Tower v noci

Nečakané číslo jeden

Podľa viacerých turistických portálov je číslom jeden, čo musíte vidieť v Toronte, trhovisko St. Lawrence’s Market. Ak ste milovníkmi hokeja, prírody alebo basketbalu, zrejme súhlasiť nebudete. Avšak, tento trh naozaj zaujme – našli sme tam priam nekonečný výber ovocia, zeleniny, mäsa, syrov či zákuskov. Potešila aj slovenská vlajka v jednom z mäsiarstiev a zistili sme, že legendárny Wayne Gretzky má vlastnú odrodu vína.

Ak chcete v najväčšom meste Kanady kúpiť čerstvé kvalitné potraviny (alebo suveníry či nejakú pochúťku), toto je ideálne miesto. Pre fanúšikov niečoho modernejšieho je k dispozícii obrovské obchodné centrum CF Toronto Eaton Centre. Tam výborne nakúpite a aj sa najete. Keď už sme pri nákupoch, v sieti obchodov Loblaws nájdete potraviny najbližšie tým európskym a aj hotové čerstvé jedlá.

St. Lawrence’s Market

Pre milovníkov umenia odporúčame si do zoznamu pridať Art Gallery of Ontario a Royal Ontario Museum (ak až tak umenie neobľubujete, krásne sú samotné budovy). K tomu pridajte gigantické sídlo Casa Loma, ktoré nechal postaviť miliardár Henry Mill Pellatt v snahe napodobniť bájny zámok Balmoral. Desať rokov po dokončení stavby sa ale musel spolu so svojou manželkou odsťahovať, pretože mu došli finančné zdroje. A ak by ste si chceli pripomenúť atmosféru 19. storočia, zastavte sa v štvrti Distillery District.

Niagarské vodopády na vlastné oči 

Približne dve hodiny autobusom od Toronta sa nachádza jedno z najkrajších prírodných miest celej Severnej Ameriky – Niagarské vodopády. Priveziete sa rovno k ním a hneď ako vystúpite, prídete o všetky slová. Niagarské vodopády sú jednoducho nádherné a potrebujete niekoľko sekúnd či minút, aby ste naplno navnímali, aká prírodná krása pred vami stojí. Majestátna voda vzbudzuje rešpekt, u niektorých až strach.

Vodopády ležia na hranici medzi USA a Kanadou, z oboch strán ich nájdete v rovnomenných mestách Niagara Falls. Vo všeobecnosti sa traduje, že krajší výhľad a zážitok máte práve z kanadskej strany. Na tej americkej sme (zatiaľ) neboli, ale toto bol ohromný zážitok. Je to neporovnateľné s mestským turizmom, NHL či NBA, skrátka iný level nezabudnuteľného momentu.

Niagarské vodopády

Atrakcia je zadarmo, ale…

Kanaďania si inak zaslúžia veľkú pochvalu za marketing, ktorý je s Niagarskými vodopádmi spojený. Z toho, že sa totiž doveziete k vodopádom, nemajú prakticky nič. Výhľad je zadarmo. Avšak, môžete si zakúpiť výlet so sprievodcom, plavbu loďkou priamo k nim, či pohľad zhora z výhliadkovej veže. Nechýba food court, kde sa viete rýchlo a chutne najesť, ale k dispozícii je aj luxusná reštaurácia. Samozrejmosťou sú obchody so suvenírmi.

Toľko verzií darčekových balení javorových sirupov neuvidíte nikde na svete. K dispozícii sú magnetky (aj s teplomerom), prívesky, tričká, vianočné ozdoby či plyšáky. Aj keď návšteva Niagarských vodopádov nestojí nič (okrem lístka na bus z Toronta v intervale 10-17 eur), môžete nám veriť, že miniete minimálne niekoľko desiatok kanadských dolárov. Pre zaujímavosť, kanadský dolár je slabší ako ten americký, aj ako euro. Jeden CAD má hodnotu 64 centov.

Niagarské vodopády

NHL v Toronte: Nastal „ten“ rok? 

Kanada je kolískou hokeja a Toronto Maple Leafs je najhodnotnejší hokejový klub na svete (podľa Forbes aj CNBC). Javorové listy čakajú na zisk Stanley Cupu od roku 1967 a to, že ich na svojom konte majú 13 (čo je druhý najväčší počet po Montreale Canadiens) tento fakt nezjemňuje. Partia okolo Austona Matthewsa, Williama Nylandera či Mitchella Marnera vie, že okno, v ktorom môžu uspieť, sa čoskoro uzavrie. Aj v tejto sezóne v provincii Ontario padá už tradičná otázka – nastal „ten“ rok?

Toronto Maple Leafs vs Florida Panthers

My sme v ikonickej Scotiabank Arene absolvovali dva zápasy kanadsko-americkej NHL. V prvom Maple Leafs otočili zápas proti úradujúcim šampionom Floride Panthers a vyhrali 3:2. Tento výsledok im zároveň zaručil účasť v play-off. V druhom meraní síl TML nedali šancu Columbusu Blue Jackets a vyprevadili ho s debaklom 5:0.

Viac ako 19-tisíc ľudí si užívalo každý súboj, každú strelu, každý gól. Na tomto mieste cítiť, že hokej  je pre Kanaďanov náboženstvom. A ako spomíname vyššie, pri hymnách a aj počas zápasu cítiť napäté vzťahy medzi Kanadou a USA. Počas americkej hymny zneli neraz piskot s bučaním a počas tej kanadskej pri slove „free“ (slobodný) bolo počuť ohromný hluk.

Toronto Maple Leafs vs Columbus Blue Jackets

Kolíska hokeja v plnej kráse

Zaujali vlajky v hľadisku (kanadská a klubová), pričom aj samotný dav reagoval na hokej energickejšie ako vo viacerých kanadských mestách. S európskym fandením sa NHL nedá porovnávať, dokonca ani tá kanadská. To ale nič nemení na tom, že v play-off bude v Scotiabank Arene modro-biele peklo. O to viac, že v prvom kole tohtoročných vyraďovacích bojov Toronto vyzve v Bitke o Ontario rivalov z Ottawy Senators.

Bude teda rok 2025 práve „tým“ rokom, kedy skončí bradaté čakanie Maple Leafs na Stanley Cup? Vzhľadom na formu Marnera s Nylanderom, vyvážený tím, skvelé výkony Kniesa a líderstvo Matthewsa skombinované so silným brankárskym postom (Stolarz a Woll), je na mieste si myslieť, že tentokrát by to vyjsť mohlo. Tréner Craig Berube má stále v pamäti, aké je to získať Stanley Cup, uspel v roku 2019 s odpisovaným St. Louis Blues.

Pred zápasom Maple Leafs vs Blue Jackets

Tim Horton: Smutný príbeh legendy 

Miles Gilbert „Tim“ Horton je pre väčšinu sveta známy vďaka úspešnej sieti rýchleho občerstvenia Tim Hortons. Dáte si tam skvelú kávu, donuty či nejaký slaný snack. Ponuka je široká a okolo Tima Hortonsa je (nielen) v Kanade naozaj špecifická aura. Nehovoriac o tom, že prevádzky sú v meste na každom rohu, pričom výnimkou nie je ani štadión či letisko.

Aby sme ale boli úprimní, aj keď je vyskúšanie TH v Kanade povinnosť, až taký výrazný rozdiel medzi kávou odtiaľ či z McDonald’s alebo Starbucks nevidíme. Každopádne, sto ľudí = sto chutí, a teda niekto môže nesúhlasiť. Čo sa týka donutov, aj keď boli naoko zaujímavejšie a chuťovo pestrejšie, kvalitatívne s nimi môže súperiť reťazec Loblaws. Vychýrená americká sieť Dunkin‘ Donuts sa v Kanade nenachádza.

Tim Hortons

Podstatou rýchto riadkov ale je, že Tim Horton nie je iba zakladateľom Tim Hortons (spolu s biznisovým partnerom Royom Joyceom), ale bol taktiež profesionálnym hokejistom. Podstatnú časť kariéry strávil v drese Toronta Maple Leafs, na svojom konte má štyri Stanley Cupy a bol aj pri tom poslednom, ktorý Javorové listy získali v roku 1967.

Nevysoký obranca nechýba ani v súsoší pred Scotiabank Arenou. Jeho život mal naozaj filmový podtón, hokejová hviezda, ktorá neskôr prerazila v gastronomickom biznise. Žiaľ, slávu, úspech a zarobené milióny Tim neustál. Svet opustil vo veku čerstvých 44 rokov, keď havaroval počas jazdy autom. Ako sa neskôr ukázalo, v krvi mu boli nájdené stopy alkoholu a omamných látok.

Socha legiend pred Scotiabank Arenou

Hokejová sieň slávy: Splnený sen fanúšika 

Hokejová NHL a basketbalová NBA sú veľkým zážitkom vždy. Keď už ste ale mali tú česť zažiť zámorské profiligy na vlastnej koži, viete aspoň sčasti, čo môžete očakávať. Ale keď vstúpite do Hokejovej siene slávy, ktorá sídli v Toronte, neviete, čo vás tam čaká, i keď nejaké predstavy v sebe máte. Ako milovníci hokeja môžeme úprimne priznať, že práve Hockey Hall of Fame radíme z torontského výletu medzi tie najvýraznejšie momenty. Nezáleží na tom, či máte 10, 20, 30, 40, 50 alebo viac rokov, prídete si tam na svoje.

Hokejová sieň slávy

Originálne dresy a hokejky legiend ako Mario Lemieux, Wayne Gretzky, Mark Messier, Steve Yzerman, Peter Šťastný, Pavel Datsyuk a mnohých ďalších. Nájdete tam hokejové predmety, ktoré boli pri písaní histórie ako napríklad bránu, hokejku a rukavice Sidneyho Crosbyho z olympijských hier 2010 vo Vancouveri. Pozerať sa na dres, v ktorom dával góly Gretzky je silný okamih.

Sieň slávy v Toronte

Nechýbali ani aktuálne artefakty ako napríklad dresy, prilby či trofej z nedávneho turnaja 4 Nations: Face-Off, ktorý v konkurencii Fínska, USA a Švédska ovládli Kanaďania. V Hokejovej sieni slávy nájdete aj chránič zubov Matthewa Tkachuka z minuloročného finále, vytvorenú šatňu legendárnej dynastie Montrealu Canadiens z 20. rokov 20. storočia či prstene všetkých šampiónov Stanley Cupu. Zaujímavosťou je, že väčšinu predmetov sieň slávy získala darom a pri každom je napísané kedy a od koho. Hokejová sieň slávy v Toronte vyvoláva v priaznivcoch hokeja rovnaké pocity, ako keď je dieťa v cukrárni alebo v hračkárstve.

Originálne predmety z 4 Nations 2025

Osobitnú miestnosť má bájny Stanley Cup a individuálne hráčske trofeje ako Vezina Trophy či Maurice Richard Trophy. So Stanley Cupom sa môžete odfotiť a fotky si nechať za nie veľký poplatok vyvolať (áno, urobili sme to). Pracovník, ktorý ho stráži je nabitý informáciami a povie vám doslova všetko, na čo sa opýtate. V trezore sa nachádza aj pôvodný Stanley Cup z roku 1917 a pásy s menami šampiónov, ktoré boli časom dané dole, aby ich nahradili aktuálnejší víťazi.

Poteší, že v Hokejovej sieni slávy nájdete aj reprezentačné dresy (vrátane krajín, o ktorých ste ani netušili, že hrajú hokej), a  nechýbajú ani dresy Slovenska, Česka a Československa. Počas pozorného prezerania jednotlivých vitrín natrafíte aj na fotku s Petrom Bondrom z MS 2002, Sieň slávy IIHF s viacerými slovenskými ikonami (Liba, Pálffy, Bondra či Dzurilla), ale aj na Petra Šťastného v drese Quebecu Nordiques a jeho bratov Mariána a Antona. Celá prehliadka končí vo fanúšikovskom obchode, kde, ako povedal jeden náš kamarát, by ste nemali problém minúť celoživotné úspory a založiť svoj rodný list.

Stanley Cup

Výsledky sú druhoradé 

Toronto nie je len hokej, i keď sa to tak v momentoch môže zdať. Veľmi obľúbení sú bejzbalisti Blue Jays, ktorí hrajú svoje zápasy na viac ako 40-tisícovom štadióne Rogers Centre. Dôležité miesto v mestskej športovej kultúre majú aj basketbalisti Toronta Raptors. Tí si získali svoju pozíciu vo večnosti senzačným triumfom v NBA v roku 2019.

Dodnes sú jediným kanadským celkom, ktorý v tejto profilige nastupuje. Ešte kým prejdeme k basketbalu, do popredia sa v Toronte tlačí aj futbalová Major League Soccer a tamojšie Toronto FC. V porovnaní s ostatnými odvetviami ale „náš“ futbal stále ťahá v Severnej Amerike za kratší povraz.

Toronto Raptors vs Portland Trail Blazers

NBA vždy doručí zážitok

NBA v Toronte bola veľkým zážitkom. Prvotriedna športová šou, žiadna prázdna chvíľa, vyplnené každé prerušenie hrami, súťažami, videami či predstaveniami tanečných skupín (nechýbali profíci, ale napríklad aj deti či seniori). Zaujala nás sústredenosť na detaily, napríklad, na basketbale ste pri kanadskej hymne mohli spievať aj keď ste nepoznali slová, pretože na digitálnej kocke išiel v reálnom čase text. Na hokeji nič také nebolo.

V Toronte sme absolvovali dva zápasy NBA, Raptors nastúpili proti Portlandu Trail Blazers a Detroitu Pistons. I keď v prvom meraní síl „Raptori“ definitívne prišli o šancu na tohtoročné play-off, návštevnosti ani atmosfére v hľadisku sa to výraznejšie nedotklo. Plná hala v priebehu 24 hodín je jasným signálom, že Kanaďania basketbal majú radi a má v ich kultúre miesto. A ak idete na športové podujatie s niekým, kto tomu chce dať šancu, no nie je zanieteným fanúšikom, NBA je ideálna voľba. Šou je zaručená bez ohľadu na výsledok, zabaví sa každý.

Toronto Raptors vs Detroit Pistons

Počas ôsmich dní v Toronte sme si naplno uvedomili, že toto mesto je športu zasnúbené. Prakticky každý deň ste mohli navštíviť športové podujatie. Prvé tri dni hrali bezjbalisti Blue Jays, nasledovala NHL, 2 dni NBA a opäť hokej. A takto to tam je pravidelne, stačí si vybrať. Kto neholduje športu, môže navštíviť výstavy či galérie. Skrátka, ak ste v Toronte a chcete mať vyplnený večer, možností budete mať nespočet.

BLOG: Los Angeles ako mesto snov: Nie je to iba o športe, čo robiť v Kalifornii?

Jedlo a služby: Kvalitné a bezchybné

Úroveň služieb je v Kanade na najvyššej úrovni. Na zápasoch NHL aj NBA ste si mohli dať hotdogy, burgre, hranolky, čipsy, popcorn, kuracie nuggetky či mac & cheese. Čo sa týka nápojov, samozrejme bolo k dispozícii pivo, nealko či voda. Nás prekvapil predovšetkým jeden z bufetov, do ktorého ste vchádzali cez turniket, ku ktorému ste priložili svoju platobnú kartu.

Naúčtovaný vám bol poplatok 25 kanadských dolárov. Následne ste si zobrali, čo ste chceli, v našom prípade popcorn, hodtog, vodu a colu. Neplatili ste nikomu nič, len ste vyšli turniketom von. Následne vám bola z účtu strhnutá čiastka, ktorú ste minuli nad 25 dolárov. Žiadne čakanie, systém vás naskenoval a všetko prebehlo bez problémov.

Popcorn na NBA

Zaujímavosťou bolo aj to, že celá aréna fungovala bezkontaktne a s hotovosťou by ste nepochodili. To sme si všimli aj vo viacerých prevádzkach v meste. Digitálne platenie začína byť využívanejšie ako platba v hotovosti. Je to veľký kontrast s krajinami ako Slovensko či Srbsko, kde na niektorých športoviskách s kartou, telefónom alebo hodinkami nepochodíte.

Kvalita jedla bola viac než dobrá, pričom cenovo môžeme konštatovať, že sa dalo najesť lacnejšie ako v Spojených štátoch amerických a dokonca výhodnejšie ako na viacerých štadiónoch anglickej Premier League. Keď ste si chceli dať napríklad hotdog s nápojom, vyšlo vás to cca na 10-15 eur. Nešlo pritom o obyčajný snack, vedeli ste sa naozaj do sýtosti najesť. Viacero bufetov fungovalo so samoobslužnými pokladňami, ale bola aj možnosť využiť alternatívu, kde bol pracovník a klasicky ste si vypýtali, na čo ste mali chuť.

Jedlo na NHL

Príloh ako kečup, horčica, cibuľa či dokonca kyslé uhorky a kapusta ste si mohli dať, koľko ste chceli. Vzhľadom na to, že sa v Scotiabank Arene nepoužíval keš, všetko išlo hladko a keď vám niečo nebolo jasné, príslušní pracovníci vám radi poradili a nasmerovali vás.

Jedlo aj nápoje ste si mohli zobrať so sebou aj na tribúnu, počas zápasu chodili pomedzi fanúšikov predajcovia s vychladeným pivom a kúpiť ste si ho mohli priamo na svojom sedadle. A koľko zlatistý mok stál? Bolo to okolo 8-10 eur, záležalo na type a veľkosti. Fajnšmekri si mohli kúpiť veľké pivo s objemom viac ako 0,7 litra.

Hotdog na NBA

BLOG: Draftová jednotka Celebrini, láska k Ovečkinovi či slovenská hrdosť: Aká je NHL vo Washingtone?

Kanadské národné jedlo

Aj keď názov tohto jedla môže u niektorých ľudí vyvolávať negatívne emócie, skutočne, národný pokrm Kanady sa volá poutine. V skratke ide o hranolky, ktoré by mali byť dvakrát vyprážané. Tie sú zmiešané s kúskami pareného syra a omáčky z mäsového vývaru, ktorý je zahustený zápraškou. Môžete nájsť aj verziu so slaninou, cibuľou či trhaným mäsom.

Toto jedlo si dáte prakticky kdekoľvek v Kanade, od reštaurácií až po fastfoody. Ak to chcete skutočne len skúsiť, odporúčame verziu z KFC či McDonald’s a získate vhodnú predstavu. Nám poutine chutil, je to dobrá kombinácia chutí a dosť vás to zasýti + je to pokrm, ktorý v našich končinách nenájdete.

Poutine

Ušetríte, ale miniete viac 

Fanshop na štadióne bol rozsiahly. Zaujalo, že počas zápasov NBA hrali prím basketbalové veci a merchandise Toronta Raptors, pričom ste si mohli kúpiť aj pár suvenírov Toronta Maple Leafs. Keď sa hrala NHL, bolo to úplne naopak, prevládal hokej a pár vecí malo basketbalovú tématiku. Kúpiť ste si mohli prakticky čokoľvek s klubovou príslušnosťou, pričom bola vyčlenená špeciálna sekcia so zľavami.

Mohli ste si kúpiť napríklad čiernu verziu dresov Maple Leafs so zľavou 40% či vybrané tričká, mikiny a šiltovky so zľavou 75%. V praxi ste teda minuli viac, ako by ste plánovali, ale odchádzali ste s oficiálnymi, originálnymi suvenírmi NHL a NBA, k čomu ste mali dobrý pocit z toho, že ste ušetrli ako bonus.

Fanshop – Scotiabank Arena

Celkovo, prístup k zákazníkom a návštevníkom v celej Kanade, od štadióna, cez reštaurácie, kaviarne, fastfoody či potraviny bol prvotriedny a svedomitý. Cítiť, že aj v Toronte si ľudia uvedomujú, že turistický ruch je pre nich dôležitou časťou zárobku a tak k tomu aj pristupujú. A fanúšikovský zážitok na zápasoch NHL a NBA atakuje vrchol. Skutočne, viac si človek, ktorý sa príde zabaviť športom a dobre najesť či nakúpiť suveníry, ani priať nemôže.

BLOG: Las Vegas je mestom neobmedzených možností: Je nereálne sa tam nudiť

Poďte s nami do Kanady

Kanada je Severná Amerika, ale iná ako Spojené štáty americké. Toronto je špecifické, má v sebe zámorské prvky, ale aj tie európske a svojím charakterom má bližšie k Bostonu či Londýnu ako k New Yorku a Los Angeles. Najlepšie vám to vysvetlíme priamo v centre diania. Do krajiny javorových listov, sirupu, hokeja, skvelých ľudí a úžasnej prírody môžete ísť s nami. Vieme vám zaručiť, že sa nebudete nudiť ani chvíľu a domov si odnesiete zážitky, ktoré s vami budú do konca života. Pozrite si našu kompletnú ponuku na hokejovú NHL a basketbalovú NBA. V prípade akýchkoľvek otázok nás môžete kontaktovať, radi vám zodpovedieme všetky potrebné detaily.