Portugalsko – Slovensko (letecky)

Porto je očarujúce pobrežné mesto v Portugalsku, ktoré ponúka nekonečné možnosti pre bežného turistu i fanúšika futbalu. Výhodou je, že takmer všade sa poľahky dostanete peši. Jeho historické centrum sa nachádza na zozname svetového dedičstva UNESCO a ponúka návštevníkom pamiatky, ako je napríklad Katedrála Sé do Porto, Torre dos Clérigos alebo Palácio da Bolsa. Okrem toho môžete prejsť cez ikonický most Ponte de Dom Luis I, ktorý spája oba brehy rieky Douro. Netreba zabudnúť ani na návštevu niektorej z miestnych vinární, kde si môžete ochutnať slávne portské víno.

PROGRAM ZÁJAZDU:

CESTA DO PORTA (streda, 11. 10.)

Po presune z letiska na hotel (check-in možný od 14:00) je ideálny čas na portugalskú špecialitu pastel de nata. Tento koláčik patrí zrejme medzi najznámejšie portugalské špeciality. Najlepšie chutí pri prechádzke uličkami centra mesta Rua das Flores a Rua da Picaria. Večer môžete využiť na ochutnávku portského v jednej z množstva vinných pivníc. Tie nájdete najme vo štvrti Vila Nova de Gaia.

PORTO VŠETKÝMI ZMYSLAMI (štvrtok, 12. 10.)

Porto je charakteristické aj ako mesto mostov. Najlepšieho sa dá teda spoznať práve z vody. Doobedie je ako stvorené na návštevu prímorskej štvrte s názvom Ribeira. Odtiaľ sa môžete nalodiť na výlet po rieke Duoro po pod 6 mostov. Na obed odporúčame opäť miestnu špecialitu s názvom Francesinha. Ide o sendvič plnený mäsom s roztopený syrom na vrchu a poliaty typickou pivovou omáčkou. Západ slnka si najlepšie vychutnáte Jardim do Morro odkiaľ je nezameniteľný výhľad na celé mesto a rieku Duoro.

DEŇ ZÁPASU PORTUGALSKO – SLOVENSKO (piatok, 13. 10.)

Ako sa najlepšie naladiť na večerný zápas? No predsa športom. Ak sa rozhodnete prejsť na pláž Praia de Matosinhos budete mať možnosť si nielen zahrať plážový futbal či volejbal, ale napríklad sa naučiť aj surfovať. Hlad môžete zahnať so sardinhas assadas. Ide o grilované sardinky s olivovým olejom a soľou, ktoré sa podávajú s chlebom. Ani nie hodinu chôdze od Praia de Matosinhos a nachádza Praia da Luz. Tá je známa nielen pre majestátny maják Farol de Felgueira, ale aj preto, že sa tu stretáva rieka Duoro s Atlantickým oceánom.

IKONICKÝ DRAČÍ ŠTADIÓN

Estádio do Dragão bol postavený v roku 2003 ako náhrada pre starší štadión FC Porto – Estádio das Antas. Štadión má charakteristickú vonkajšiu fasádu zo žiarivej bielej keramickej dlažby, ktorá tvorí vzor pozostávajúci z troch rôznych tvarov. Tento vzor je inšpirovaný portugalskou keramikou a má symbolizovať dynamiku a rýchlosť futbalu.

NÁVRAT DOMOV (sobota, 14. 10.)

Posledný deň zájazdu môžete ešte doplniť do kufra suveníry a po odbytovaní sa z hotela pred cestou na Slovenskou ešte načerpať vitamín D v podobe októbrových lúčov slnka pri mori.

ZÁJAZD OBSAHUJE:

 • LETENKU
  • obojsmerné spojenie na trase Viedeň-Porto
 • UBYTOVANIE
  • 3 noci v overenom hoteli s výhodnou polohou v rámci mesta
 • VSTUPENKU NA ZÁPAS
  • slovenský sektor
 • DELEGÁTA
  • skúsený slovensky hovoriaci delegát

NAŠA GARANCIA

 • Žiadne prekvapenia v podobe palivových a letiskových poplatkov.
 • Pred samotný zájazdom od nás obdržíte infobalíček so všetkými dôležitými informáciami, tak, aby ste si zájazd mohli vychutnať bez zbytočných stresov.

NA VYŽIADANIE RADI PRIPRAVÍME:

 • Letiskové transfery
 • VIP kategóriu vstupeniek
 • Vstupenky na turistické atrakcie

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY:

ČO JE TO NEZÁVÄZNÁ REZERVÁCIA? 
Po vyplnení nezáväznej rezervácie vás budeme kontaktovať s bližšími informáciami k doprave, ubytovaniu, vstupenkám na zápas a doplnkovému programu. Odoslanie rezervácie vás nezaväzuje k platbe.

ČO ZNAMENÁ „CENA OD“?
Žiadne palivové a letiskové poplatky u nás nenájdete. Cenu zájazdu môžu zmeniť iba služby, ktoré si sami vyberiete (napr. vyššia kategória vstupeniek, doplnkový program v destinácii a podobne).

KEDY MÁM POVRDIŤ ZÁUJEM O ZÁJAZD?
Štandardne platí, čím skôr záujem potvrdíte, tým výhodnejšiu cenu získate. Záujem odporúčame potvrdiť minimálne mesiac pred zájazdom.

AKÁ JE MINIMÁLNA NAPLNENOSŤ ZÁJAZDU? 
Pre uskutočnenie zájazdu nemáme určenú minimálnu naplnenosť. Delegát vycestuje na zájazd, ak bude v skupine minimálne 10 účastníkov. V opačnom prípade poskytneme asistenciu na diaľku.

Vyjadrenia klientov zo zápasov Slovenská futbalová reprezentácia, Portugalsko

Nižšie nájdete konkrétne skúsenosti a hodnotenia našich klientov.

 • Ďakujem a vrelo odporúčam.
  Martin Glatz | Španielsko - Slovensko (EURO 2020) | 23.6.2021
 • Moc krát ďakujeme tímu Futbaltour za skvelý zážitok vo Francúzkom Lille, ďakujeme skvelým delegátom, že sa o nás dobre postarali. Veríme že ešte využijeme Vaše služby na iných europskych ligových zápasoch. S pozdravom Mišo a Jano
  Michal Farkaš | Rusko - Slovensko | 8.10.2016

O kluboch

Slovenská futbalová reprezentácia

Zlatá generácia slovenských futbalistov dosiahla svoj vrchol, čo sa odzrkadlilo aj na úspechoch Sokolov. Účasť na MS či ME boli ešte donedávna rozprávky z ríše snov. Partia okolo Škrtela, Hamšíka či Kucku však Slovensko medzi futbalovú smotánku dostala. Navyše futbalisti dokázali získať na svoju stranu fanúšikov a výhrami so slávnejšími súpermi im dali nádej, že sa môžu rovnať najlepším. V najbližšom období čaká tím očakávaná generačná výmena a sme zvedaví, ako k starým mazákom zapadnú úspešné mladé pušky z „dvadsaťjednotky“. Viete, že: Dušan Galis bol v roku 1999 trénerom reprezentácie iba 2 mesiace a odišiel bez toho, aby s ňou odohral čo i len jediný zápas?

Portugalsko