FK Kodaň – Brondby Kodaň

Zažite slávne kodaňské derby za neopakovateľnú cenu! Fanúšikovský charter smerujúci na sever Európy ponúka okrem futbalu aj možnosť sledovať MS v hokeji.

Letecký zájazd na zápas FK Kodaň – Brondby Kodaň v cene 290 € obsahuje:

 • Obojsmernú letenky do fanúšikovského špeciálu Brno – Malmo so všetkými poplatkami
 • Ubytovanie na jednu noc v 3* hoteli v Kodani alebo okolí
 • Vstupenku základnej kategórie na zápas FK Kodaň – Brondby Kodaň (6. 5. 2018 o 16:00)
  • Lepšie kategórie za príplatok
 • Služby slovenských delegátov
  • Za športovými akciami po celom svete cestujeme od roku 2008. Na skupinových zájazdoch asistujú našim klientom skúsení a vždy ochotní delegáti. Referencie / O nás
 • Súťaže a darčeky od Fortuna, Fotolab, Top4football
  *možnosť doobjednať špeciálne poistenie pre hokejové zájazdy v cene 3,5 € / deň

ODPORÚČAME rezervovať aj:

 • Transfer z Bratislavy do Brna a späť
 • Transfer z Malmo do Kodane a späť
 • Vstupenku základnej kategórie na hokejový zápas Slovensko – Česko (5. 5. 2018 o 20:15)
 • Vstupenku základnej kategórie na hokejový zápas Slovensko – Švajčiarsko (6. 5. 2018 o 20:15)

Kodaň v skratke

V hlavnom meste Dánska v súčastnosti žije viac ako pol milióna obyvateľov. Ak radi cestujete, možno Kodaň poznáte aj ako Benátky severu. To preto, že sa rozprestiera na dvoch ostrovoch. A keďže Dánsko sa pýši titulom kráľovstvo, najznámejšia rodina v krajine má svoje sídlo v hlavnom meste. Ak chcete opísať Kodaň v jednej vete, je to umelecké, prekvapujúce a kozmopolitné mesto. Pamätník v meste má aj jeden z najznámejších Dánov Hans Christian Andersen a medzi symboly mesta patrí bronzová socha malej morskej panny z jeho rozprávok.

Ale mesto nie je iba o slávnom rozprávkárovi a jeho malej morskej panne. Je plná krásnych ľudí, bicyklov, priestoru, vody a slobody. Ak existuje slovo, ktoré Dánov vystihuje, je to slovo HYGGE. Útulný. Dáni veľmi investujú do vybavenia svojich domácností, keďže v nich kvôli počasiu trávia veľa času a radi svojich priateľov pozývajú k sebe domov. Útulné je tak celé Dánsko.

Nyhavn, ikona Kodane

Ulica, resp. lem celého kanálu kedysi rušného prístavu (titulná fotografia článku). Kedysi špivané miesto sa zmenilo a dnes je plné krásne farebných domov s kaviarňami, reštauráciami a obchodmi. Ak tam budete, určite si dobre prezrite dom na adrese Nyhavn 9. Je to najstarší dom na ulici, postavili ho ešte v roku 1681. Rovnako tak nezabudnite na chvíľu zastaviť pri čísle 20. Žil a písal tam slávny Hans Christian Andersen.

Len 5 minút chôdze od palácu Christanborg sa ocitnete na ulici Stroget, kde ukojíte všetky nákupné vášne. Stroget sa začína na Radničnom námestí. Miestna radnica, postavená medzi roku 1892 a 1905 je mixom medzi talianskou renesanciou a dánskou stredovekou architektúrou. Pre dokonalý výhľad na mesto vám stačí vyjsť na 106 metrov vysokú vežu.

Ak si želáte ďalšie informácie k zájazdu do Dánska, KONTAKTUJTE NÁS