Finále Európskej ligy 2017/18 v Lyone

  Atlético Madrid vs.  Marseille. Sledujte jeden z vrcholov futbalovej sezóny naživo v spoločnosti najskúsenejšej futbalovej CK na Slovensku!

*LASTMINUE POSLEDNÉ MIESTA ZA 490 € / ZÁJAZD*

Letecký zájazd na finále Európskej ligy v Lyone v cene 490 € zahŕňa:

 • obojsmernú letenku Viedeň – Lyon so všetkými poplatkami
 • ubytovanie na 2 noci v 3* hoteli
  • vyšší štandard ubytovania na vyžiadanie
 • vstupenku základnej kategórie na finále Európskej ligy
  • vyššie kategórie na vyžiadanie
 • služby slovenského delegáta na vyžiadanie alebo pri skupine 15 a viac klientov
  • Za športovými akciami po celom svete cestujeme od roku 2008. Na skupinových zájazdoch asistujú našim klientom skúsení a vždy ochotní delegáti. Referencie / O nás
 • Nonstop infolinku
 • Kupón od CEWE – Fotolab v hodnote 15 €
  * možnosť doobjednať špeciálne poistenie pre futbalové zájazdy v cene 3,5 € / deň

*Ponuka samostatných vstupeniek od 250 €*

Odporúčaný program zájazdu 

utorok: Odlet z Viedne. Po prílete presun na hotel a ubytovanie. Voľný / spoločný program.

streda: Doplnkový program: prehliadka centra mesta a pamiatok (napr. Lyonská katedrála, amfiteáter Fourviére, múzeá, parky atď.).  Neskôr individuálny / spoločný presun na zápas. Po zápase voľný program.

štvrtok: Odhlásenie z hotela a voľný / spoločný program. Neskôr presun na letisko a odlet do Viedne.

Ste držiteľom Lyoness Cashback Card alebo Egocard? Uveďte jej číslo v objednávke a získate zľavu!

lyon 5

Lyon stojí na troskách mesta Lugdunum, ktoré bolo kedysi centrom Galie. Momentálne je centrom obchodu a hlavným mestom krajiny v oblasti gastronómie. Vďaka svojej historickej dôležitosti v Lyone nájdete aj unikátne nálezisko Rímskej štvrte s amfiteátrom.

starom meste stoja za návštevu štvrte Saint-Jean a Saint-Georges, kde okrem stredovekej architektúry nájdete aj miestne pamiatky – ​ Hôtel de Gadagne je budova z 15. storočia, v ktorej sídlia hneď dve múzeá. Historické a múzeum bábok.

Keď je už reč o múzeách, v meste sídli aj druhé najlepšie v krajine. Na prvej priečke je samozrejme Louvre, v Lyone však nájdete ​Musée des Beaux Arts.

Históriou a atmosférou dýcha štvrť Colline de la Croix-Rousse, postavená na strmom kopci. Je plná takzvaných ​traboules, teda oblúkovitých chodieb medzi a popod budovami.

Srdcom mesta je Presqu’ile District, poloostrov s krásnou architektúrou a budovami. Za všetky stačí spomenúť najväčšie námestie v Európe Place Bellecou so sochou kráľa Ľudovíta XIV. V rovnakej štvrti sa nachádza aj námestie ​Place des Terreaux. V 13. storočí bolo súčasťou mestského opevnenia, v 17. storočí ho prestavali na námestie a bolo svedkom mnohých popráv gilotínou počas Veľkej francúzskej revolúcie. V severnej časti je dokonca fontána navrhnutá Frédéricom Bartholdim, tvorcom Sochy slobody.

Hlavné mesto jedla

Miestna kuchyňa je ovplyvnená 16. storočím, kedy si ​Caterina de‘ Medici dala do mesta priviezť kuchára z Florencie. Vznikla tak unikátna kombinácia talianskeho know-how a miestnych čerstvých ingrediencií. Ak teda chcete ochutnať niečo z miestnych špecialít, najlepší salám sa volá Rosette de Lyon. Z hlavných jedál je to napríklad kohút na víne, lyonský šalát alebo jednoduché lyonské zemiaky. Z dezertov stojí za zmienku Marron glacé, čo sú vlatne gaštany v cukrovom sirupe.

Veľmi radi individuálne pripravíme zájazd presne podľa vašich požiadaviek (doprava, dĺžka pobytu, výber hotela, umiestnenie vstupeniek na štadióne, doplnkový program v mieste konania). KONTAKTUJTE NÁS.

O kluboch

Atlético Madrid

Club Atlético Madrid je popredný španielsky futbalový klub so sídlom v hlavnom meste. V posledných rokoch vystúpil z tieňa Realu Madrid a FC Barcelona a je každoročným ašpirantom na titul. Domácim štadiónom je z brusu nový Wanda Metropolitano pre viac ako 70 tisíc divákov. Atlético hrá v červeno-bielej pásikavej kombinácii dresy a k tomu modré trenírky.