Informácie o štadióne

Domov tak milánskeho AC, ako aj Interu. Tento báječný štadión len nedávno hostil finále Ligy majstrov a ešte aj dnes patrí k tomu najlegendárnejšiemu, čo v Taliansku či vôbec v Európe nájdete. K futbalovému svätostánku sa dostanete pomerne jednoducho, nenechádza sa na okraji mesta, rýchly prístup metrom či električkou teda zaručený. Linka M5 Vás dovedie k zastávke San Siro Ippodromo i San Siro Stadio, električkou je to spojom číslo 16.

Štadión San Siro má bohatú, jeho prvý stavebný kameň bol položený ešte v roku 1925. Vtedy ešte možno nikto netušil, že sa z tohto miesta stane kultický kolos, pre mnohých predstavujúci najšťastnejšie miesto na svete.

Hneď o niekoľko mesiacov na to si proti sebe rozdali AC s Interom a zrodila sa výhra vtedy ešte hosťujúceho Interu 3:6. Možno už tu začala séria legendárnych zápasov, ktoré si našli svoj domov práve na San Sire.

Aktuálne má štadión kapacitu 85.700 miest a okrem futbalových zápasov sa tu konal aj nejeden koncert. Vystúpili tu Bon Jovi či dokonca aj Bob Marley.

TOP ZÁPAS

Vybrať jeden by bolo naozaj ťažké, keďže sa tu rok čo rok koná jedno z najslávnejších derby – zápasov na planéte. Derby della Madonnina je niečo, čo slovami iba ťažko opíšete.

TOP Zájazd FutbalTour: 

27.12.2017

AC Milan 1:0 Inter Milán

Červeno-čierni si medzi sviatkami vybojovali výhru 1:0 nad svojim večným rivalom aj za prítomnosti CK FutbalTour.sk. Smeroval tam celý autobus nadšených fanúšikov, ktorí si užili parádny zápas.

https://www.youtube.com/watch?v=gPcErQy7BLc

Rozhodne si nenechajte újsť ani prehliadku štadióna. Prostredníctvom nej môžete nakuknúť do zákulisia klubov AC Miláno či Interu Miláno.

Tip na reštauráciu pri štadióne:

Ako sme už vyššie spomínali, polohovo je na tom tento objekt naozaj veľmi dobre. Štvrť, v ktorom sa štadión nachádza, neponúka príliš veľa možností na zábavu, je skôr pokojnejšia a menej rušná – avšak! O to viac tu nájdete reštaurácií čo miest, kde si zájsť na pohár dobrého vína na terase. Na mieste teda nájdete viacero reštaurácií, ktoré ponúkajú aj tradičnú domácu kuchyňu.

Náš tip: Ristorante Canter Ippodromo San Siro

Adresa: Via Pegaso, 14, 20151 Milano MI, Taliansko

Odporúčanie klubu:  B&B Hotel Milan San Siro

Adresa: Via Achille, 4, 20151 Milano MI, Taliansko