Tri scenáre cestovania v roku 2021. Klienti CK FutbalTour.sk budú vždy vo výhode

 3 minúty čítania, aktualizované 21. 4. 2021

Využite našu garanciu vrátenia peňazí a starosti s neustálymi zmenami v cestovnom ruchu nechajte na nás. V nasledujúcom texte nájdete naše odpovede na tri najčastejšie scenáre, ktoré môžu ovplyvniť naplánovaný zájazd na športové podujatie v roku 2021.

SCENÁR #1: ZÁPAS SA ODOHRÁ BEZ DIVÁKOV

Tento scenár sa opakoval v roku 2020 najčastejšie. Hranice boli otvorené, letiská fungovali no usporiadatelia zápasu sa rozhodli vylúčiť fanúšikov z tribún. S takouto možnosťou rátame aj v roku 2021, preto má každý klient CK FutbalTour.sk už pri objednávke zájazdu na výber:

a) Užiť si zájazd aj bez návštevy športového podujatia, s automatickým vrátením sumy za vstupenku. Za množstvo odrieknutých stretnutí, osláv a dovoleniek v nedávnom období si niekoľkodňový relax zaslúžite. Preto vám naši delegáti radi pripravia náhradný program, počas ktorého si dokonale odpočiniete a nabijete sa pozitívnou energiou do ďalších mesiacov.

b) Zvoliť si náhradný termín zájazdu. Už pri objednávke zájazdu vám radi preveríme možnosti zmeny termínu alebo destinácie pôvodnej letenky a vyčíslime príplatok za túto nadštandardnú formu letenky. Zaplatenú sumu za hotel a vstupenku na športové podujatie vám automaticky vrátime späť, alebo pripravíme voucher na nákup zájazdu v budúcnosti.

SCENÁR #2: OBMEDZENIE CESTOVANIA

a) Lockdown, alebo stop medzinárodnému pohybu. Aj v tomto prípade vám zaplatenú sumu za hotel a vstupenku na športové podujatie automaticky vrátime späť, alebo pripravíme voucher na nákup zájazdu v budúcnosti.

Letecké spoločnosti refundujú hodnotu letenky väčšinou vo forme kreditu na ďalšie lety. S využitím kreditu a výberom vhodného náhradného zájazdu vám radi pomôžeme ihneď, ako sa uvoľní zákaz cestovania. Spolu so zaplatenou sumou za hotel a vstupenku sa vám tak vráti kompletná suma zájazdu. 

b) Ak účastník zájazdu nemôže vycestovať z objektívnych zdravotných dôvodov, môže sa spoľahnúť na naše špeciálne cestovné poistenie. Okrem poistného krytia v štandardnom cestovnom poistení obsahuje naviac storno zájazdu až do výšky 90 % z ceny zájazdu. Storno zájazdu je uznateľné za nepredvídateľných okolností, ktoré poistený nevedel ovplyvniť (napr. choroba poisteného vrátane COVID-19, úraz, autonehoda na ceste na letisko).

SCENÁR #3: ZMENA KAPACITY ŠTADIÓNOV 

Od začiatku roka 2021 sa organizátori športových podujatí snažia sprístupniť aspoň určité % kapacity tribún pre fanúšikov. Pre priaznivú situáciu v regióne boli už otvorené tribúny na februárovom Australian Open (30% na začiatku a 50% na konci turnaja), aprílové semifinále futbalového FA Cupu sledovalo 4000 fanúšikov a na finále pohára má byť povolených minimálne 10 000 fanúšikov.

Medzi vašou rezerváciou zájazdu v CK FutbalTour.sk a termínom športového podujatia sa môže vopred plánovné % kapacity tribún pre fanúšikov zmeniť. V prípade zníženia kapacity nastáva storno určitého počtu vstupeniek, medzi ktorými môžu byť aj tie vaše.

V takomto prípade nasleduje postup, ako pri SCENÁRI #1. Môžete si užiť zájazd aj bez návšetevy športového podujatia, alebo si zvoliť náhradný termín zájazdu.

 

A na záver najžiadanejší scenár a želanie pre rok 2021 v jednom – aby sa každý naplánovaný zájazd odohral podľa našich predstáv. Za náročný rok 2020 si to každý športový nadšenec či cestovateľ zaslúži. Do skorého videnia na cestách.

Máte otázky alebo požiadavky? Vyplňte nasledujúci formulár a čoskoro vás budeme kontaktovať

  • Toto pole je pre validačné účely a mal by zostať nezmenený.