Šancí vidieť Cristiana Ronalda naživo už nebude veľa

4 minúty čítania
Autor: Jakub Vaverka

Cristiano Ronaldo má 38 rokov, vo svojej kariére vyhral takmer všetko, čo mohol a momentálne píše futbalový príbeh v Saudskej Arábii. Príležitostí vidieť päťnásobného víťaza Zlatej lopty naživo už nebude veľa. Vy pri dvoch z nich môžete byť.

Sledujte nás aj na našich sociálnych sieťach Facebook Instagram Tik-Tok

V marci začala európska kvalifikácia o postup na EURO 2024 v Nemecku. Slovenskí reprezentanti najprv remizovali s Luxemburskom 0:0, následne doma zdolali Bosnu a Hercegovinu 2:0. V kvalifikačnej skupine okrem spomenutých národných tímov štartujú aj Lichtenštajnsko, Island a TOP favorit z Portugalska.

Martínez Ronaldovi naplno dôveruje

Nový tréner „európskych Brazílčanov“ Roberto Martínez pred začiatkom kvalifikačných bojov jednoznačne potvrdil, že veterán Cristiano Ronaldo je aj po MS 2022 v Katare dôležitou súčasťou portugalského národného tímu, a že s ním počíta. To znamená, že s veľkou pravdepodobnosťou budú jednému z najlepších futbalistov celej histórie čeliť v zápoleniach o EURO 2023 aj zverenci trénera Francesca Calzonu.

Zdroj: supersport.com/foto: Getty Images

Portugalsko – Slovensko (letecky) od 590 EUR

Dvojzápas proti štvrťfinalistovi uplynulého svetového šampionátu je na programe na jeseň tohto roka. Najprv ôsmeho septembra Slováci nastúpia proti Portugalsku doma, o približne mesiac neskôr, trinásteho októbra, Sokoli vycestujú na vzájomný zápas na portugalskú pôdu. Vidieť Cristiana Ronalda v akcii proti slovenskej reprezentácii bude dozaista zážitok, pričom vzhľadom na to, že pôjde o jesenný asociačný termín, kvalifikačné súboje už budú v pokročilom štádiu a rozhodovať môže každý jeden bod.

👉 Prečítajte si: 🇸🇰 Takto sa má hrať za Slovensko (VIDEO)

V Al-Nassr je hlavnou postavou

O Ronaldovi sa toho neustále píše veľmi veľa. Návrat do Premier League mu nevyšiel podľa predstáv a s Manchestrom United sa nerozišiel v najlepšom. V klube svojho srdca napokon skončil po kontroverznom interview. Zvolil si lukratívny odchod do Saudskej Arábie, kde je hlavnou postavou tamojšej súťaže v drese Al-Nassr. Nie je vylúčené, že sa jedného dňa vráti do Európy, nájsť si angažmán nebude mať pravdepodobne problém ani po 40ke. Vzhľadom na to, ako sa stará o svoje telo, trénuje, stravuje a regeneruje, môže jeho kariéra pokračovať ešte pár sezón.

Zdroj: japantimes.co.jp/foto: Jorge Ferrari(Reuters)

Nič sa nezmenilo ani na fakte, že CR7 je futbalový zabijak. Či už hrá v kvalifikácii proti Lichtenštajnsku alebo v Saudskej Arábii proti ligovým rivalom, chce skórovať, chce vyhrať. Aj keby hral na ulici s kamarátmi, chcel by byť najlepší. Táto jeho črta niekomu imponuje, iným je zas tŕňom v oku. Jednoznačné ale je, že Cristiano Ronaldo je globálnou športovou superstar a jedným z najznámejších ľudí na svete.

Už niekoľko mesiacov pred jeho potenciálnym príchodom na Slovensko sa dá očakávať, že mediálny humbug okolo portugalskej reprezentácie v našej krajine bude zameraný práve na tohto hráča. Nehovoriac o tom, že v našej krajine je nesmierne veľa futbalových priaznivcov, ktorí už dlhé roky mapujú každý krok Cristianovej kariéry.

VSTUPENKY na SLOVENSKÚ FUTBALOVÚ REPREZENTÁCIU