„Rudy on fája“: Zlí chlapci svetového futbalu – časť 5. Mario Balotelli

3 minúty čítania
Autor: Rudolf Beliš

„Schuster“ ho volali kamaráti pre jeho schopnosť dávať góly aj napriek tomu, že sa stal ikonou obrany Realu Madrid. Sergio Ramos je vášnivý zberateľ červených kariet, ktorý vo finále 2012 rozosmutnil ďalšieho z plejády našich zlých chlapcov, Maria Balotelliho.

Mario počas svojej kariéry svojím správaním zamestnával novinárov, trénerov, barberov, prostitútky a koniec koncov aj mňa. Zaslúži si preto uzatvoriť päťku zlých chlapcov svetového futbalu.

Rudyho prológ

Futbalistov, ktorí by pri psychotestoch zjedli papier a zapichli ceruzku do nohy psychológa, je viac než trénerov na facebooku. Niektorí z tých najprepnutejších, ktorým vedeli expresne rýchlo vyskočiť ističe, už dokonca dvíhajú mydlo v sprchách nápravných zariadení.

Časy Joeyho Bartona, ktorý zahasil cigaretu o oko 15-ročného fanúšika a kopol manželku do hlavy či Bruna Fernandesa (nie toho krotkého hráča United, ktorý predchádzajúcu sezónu neublížil ani Norwichu) de Souzu, ktorý zabil milenku a …uuf to si radšej dohľadajte, sú už dúfajme dávno za nami.

Tento článok bude o aktívnych „mäsiaroch“, ktorí zapĺňajú titulné stránky športových magazínov.

Mario Balotelli – 140 žltých / 10 červených / 1x bitka s trénerom

V zápase Ligy majstrov proti Rubinu Kazaň obdržal SuperMario v 19. minúte žltú kartu. Cez polčasovú prestávku mu Special One Mourinho 14 z 15 minút prehováral do duše, aby neinkasoval druhú kartu, keďže na lavičke nemal žiadneho ďalšieho strelca. V druhom polčase pri prvom možnom súboji, Balotelli po druhej žltej karte, putuje pod sprchy. Po hádke s tým istým trénerom, Josém, sa v televíznej show ukázal v drese AC Miláno so svojim menom, aj keď v tej dobe obliekal dres najväčšieho rivala Interu. Toto je v skratke jeden z najväčších klaunov histórie futbalu.

Na klubových pokutách v kariére zaplatil toľko peňazí, že by si za ne mohol dovoliť doživotnú starostlivosť v ústave pre slabomyseľných, kde by ho možno naučili správne si obliecť rozlišovačku. To, že si to mohol dovoliť potvrdzuje aj historka s policajtom, ktorý sa ho po nehode jeho Audi A8 opýtal, prečo má pri sebe takú vysokú hotovosť. Jeho odpoveď bola jednoduchá: „Lebo som bohatý“.

Pokutu od klubu dostal napríklad aj zato, že sa pobil v striptízovom bare s vyhadzovačmi, keďže nedodržal pravidlo „nedotýkať sa, iba pozerať“. Aj s prostitútkami má viacero nevšedných príbehov. Zaujímavá ja príhoda, podľa ktorej sa vyspal s verejnou pracovníčkou, ktorá svojho času laškovala s Rooneym a pritom na ňu kričal „Rooney, Rooney“.

Zdroj: eurosport.com

Nie len protihráči ako napríklad Scott Parker (ktorému stúpil na hlavu) mali Maria v obľube. Do niektorých hádzal z nudy šípky, Boatengovi po inkasovaných jasličkách na tréningu uštedril päsť do nosa a pobil sa dokonca aj s trénerom Mancinim. V rozhovore samého so sebou v tréningovom kempe Talianska sa vyjadril, že je najlepší, najkrajší a najtechnickejší hráč „squadry azzury“. Neraz však o sebe vyhlásil, že je vôbec najlepší hráč na svete.

V minulej sezóne sa gólovo prebudil v tureckej Adana Demirspor, kde strelil 18 gólov. Avšak v Man City bol známy aj tým, že na lavičke počas zápasu, hral Angry Birds. Z jeho bohatej histórie je vhodné spomenúť, že si v kúpeľni pri púšťaní ohňostroja podpálil dom či jeho vjazd s Ferrari na motokárovú dráhu, pretože si robil žarty z klauzuly v zmluve, v ktorej sa písalo, že má zakázané mini-káry. „Why always me?“ by nemusel byť len známy nápis na jeho tričku, ktorý odhalil po strelení gólu do siete Manchestru United, ale aj jeho odpoveď na otázku kto je najhlúpejší futbalista histórie.

Predchádzajúci blog: Zlý chlapec svetového futbalu – Sergio Ramos