Navštívte s nami Moskvu, symbol mocného Ruska

32 futbalových armád sa od 14. 6. do 15. 7. 2018 pokúsi o to, čo sa v dejinách nikomu nepodarilo – dobyť Moskvu. Práve v hlavnom meste Ruskej federácie, na zrekonštruovaných Lužnikách, sa najskôr odohrá otvárací zápas a o mesiac neskôr veľkolepé finále, v ktorom sa rozhodne o tom, kto sa na ďalšie 4 roky stane pravým futbalovým cárom.

Vďaka CK FutbalTour.sk máte možnosť byť pri futbalovom marši aj vy. Okrem súbojov na trávnikoch vám však odporúčame si naplno užiť aj nefutbalové chvíle. Rusko síce nie je tradičná dovolenková destinácia, ale o to exotickejšie zážitky vás čakajú.

Moskva – mesto, ktoré vždy vstane z popola

Moskva je historickým, duchovným, ale aj politickým centrom Ruskej Federácie. Mesto, ktoré dal v roku 1147 vystavať knieža Jurij Dolgorukij, má pre Rusov špeciálny význam a sami Rusi ho často nazývajú srdcom Ruska či Matičkou Moskvou.

Ak by ste sa nás spýtali kam v Moskve ísť, ako prvé by sme vám odporučili Červené námestie – samotné srdce Moskvy. Úchvatné miesto, z ktorého dýcha veľkosť a hrdosť Ruského národa. Krasnaja Ploščaď je bariérou, prirodzene oddeľujúcou Kremeľ od historického jadra mesta a zároveň križovatkou z ktorej je blízko k desiatkam ďalších zaujímavých miest.

Mimochodom. Spomínaný Kremeľ určite nevynechajte. Monumentálne sídlo najmocnejších mužov cárskeho aj novodobého Ruska, budí rešpekt svojou rozlohou a jeho až 17 metrov vysoké múry z neho robia nedobytnú pevnosť (slovo Kremeľ v skutočnosti znamená práve pevnosť). Kremeľ aj Červené námestie sú spoločne zapísané aj v zozname pamiatok UNESCO.

Kúsok od Kremľa stojí Chrám Vasilija Blaženého. Nádherná stavba, symbol ruskej architektúry, je ako vystrihnutá z Ruských bohatierskych rozprávok. Prekvapí vás farbami, aj hravými pozlátenými kupolami vežičiek. Postaviť ho dal sám Ivan Hrozný a hovorí sa, že architekta Postnika Jakovleva, nechal po dokončení prác pripraviť o zrak, aby už nikdy nevytvoril také vzácne dielo.

Od honosného chrámu peši zvládnete aj presun do budovy, ktorá vás prenesie do čias revolučného Ruska. Mauzóleum s večne spiacim Vladimírom Iljičom Leninom, stojacim za revolúciou, ktorá zmenila (nielen) Rusko na vás silne zapôsobí. A ak vás skutočne zaujímajú dejiny ruského národa nezabudnite potom navštíviť aj impozantné Štátne historické múzeum.

Výpočet toho čo stojí za to v Moskve vidieť je prakticky nekonečný, no určite odporúčame navštíviť Moskovské Metro. Ide o unikátnu dopravnú sieť, ktorá nemá obdoby nikde na svete. Stanice moskovského metra pripomínajú skôr paláce, ako obyčajné nástupištia a ich bohatá výzdoba vám vyrazí dych. Celá sieť tunelov navyše slúži Moskovčanom, ako obrovský bunker pre prípad hroziaceho nebezpečenstva a koluje o nej množstvo neuveriteľných legiend, tie si už však pohľadajte sami.

Hovorí sa, že Rusko je krajinou nekonečných možností a že sa rozumom pochopiť nedá. My to môžeme potvrdiť a vy, nech už sa vyberiete do Moskvy alebo do Petrohradu, jeho kráse ľahko podľahnete tiež. Poďte s nami na MS vo futbale 2018 a spoznajte najväčšiu krajinu na svete. Stojí za to.

Pre viac informácií o ponuke vstupeniek a zájazdov na MS 2018 v Rusku nás kontaktujte na info@futbaltour.sk alebo 0948 266 997.

0 visitors have seen this post