Leicester po historickej výhre lámal rekordy

V desiatom kole Premier League zaznamenali líšky z Leicestru rekordný triumf. Domáci Southampton ponížili deviatimi gólmi a postarali sa o historické zápisy do štatistík. Vyberáme niektoré z nich.

Skóre zápasu otvoril Chilwell, ktorý využil odrazenú loptu a poslal Leicester do vedenia v 10. minúte. Za hostí sa postupne presadili Tielemans, Pérez, Vardy a do šatní sa išlo za jednoznačného stavu 0:5.

Ak si fanúšikovia na tribúnach mysleli, že ich čaká už len dohrávanie zápasu, mýlili sa. Zverenci Brendana Rodgersa pridali ešte štyri presné zásahy a zaknihovali rekordný debakel. Na pôde Southamptonu zvíťazili 9:0.

Prečítajte si tiež: Ropné peniaze, ktoré zmenili svet futbalu

• V zápase dosiahli hetrik hneď dvaja hráči – Vardy a Pérez. Pred nimi sa to podarilo už len Pennantovi a Piresovi za Arsenal v roku 2003 (tiež proti Southamptonu) @BBC
  • Výsledok 0:9 bol najvyšším víťazstvom pre hosťujúci tím v rámci 131-ročnej histórie súťaže @Planet Football
  • Leicester vyrovnal polčasový rekord Manchestru City 5:0 (proti Burnley) @Planet Football
  • Brutálna prehra Southamptonu je najvyššou v celej klubovej histórii @BBC
  • Otec aj syn – pozitívna štatistika. Obaja Schmeichelovci boli pri rekordných triumfoch 9:0. Peter ako brankár Manchestru United pri deväťgólovej výhre nad Ipswichom a Kasper v drese Leicestru na pôde Southamptonu. @Dream Team
  • Otec aj syn – negatívna štatistika. Obaja Gunnovci boli pri rekordných prehrách. Bryan ako gólman Norwichu, ktorý prehral na pôde Blackburnu 1:7, a Angus ako brankár svätcov pri nedávnom výprasku 0:9 @Goal