Diabli sa predstavia na letnom ázijskom turné

Manchester United rovnako ako aj pár ďalších tímov Premier League má v júli nasmerované na ázijský kontinent a do Austrálie. Počas pol mesiaca trvajúceho turné sa diabli predstavia vo viacerých krajinách, a to Thajsku, Austrálii, Japonsku a Číne.   .

United využije turné ako svoje predsezónne sústredenie, vrámci ktorého si futbalisti Manchestru zahrajú proti domácim tímom. Prvým súperom diablov bude 13. júla thajský tím Singha All Star XI. Manchester zavíta do Bangkoku prvýkrát od roku 1975, a preto nie je pochýb o tom, že sa naň budú Thajčania veľmi tešiť.

„V Thajsku máme okolo 19,5 miliónov fanúšikov a v minulosti mal klub to šťastie túto krajinu pár krát navštíviť,“ povedal výkonný riaditeľ tímu David Gill.

Manchester dúfa, že turné mu v novej sezóne okrem iného pomôže zlepšiť aj výsledky Ligy majstrov. Doma úspešný tím paradoxne v najprestížnejšej európskej lige trochu zaostáva.

Druhou zastávkou klubu bude Sydney a len o tri dni na to Japonsko. V krajine vychádzajúceho slnka United odohrá dva zápasy—prvý proti tímu Yokohama F. Marinos a následne proti Cezero Osaka. Turné červených diablov sa nakoniec skončí v Čine, kde si 29. júla s najlepším anglickým tímom zmeria sily hong-kongský klub Kitchee FC.

Manchester Ázii a Austrálii vôbec po prvýkrát odohrá zápasy pod vedením nového trénera Davida Moyesa. Fanúšikovia najslávnejšieho klubu sveta sa v novej sezóne majú isto na čo tešiť. Už onedlho sa uvidí, ako sa pre United bude vyvíjať Barclays Premier League tabuľka.

Autor: Juraj Mička

Zdroj: tsmplug.com, straitstimes.com