airplane 10 dňový zájazd na Azory s výstupom na Montanha do Pico

National Geographic označil Azorské ostrovy za najkrajšie miesto na zemi. Napriek tomu sú stále veľkou neznámou aj pre skúsených cestovateľov. Jedinečná príroda, sopky, kultúra, turistika, jedlo, či nádherné pláže. 

Ako to súvisí s futbalovými zájazdami? Prečítajte si text ponuky až do konca 🙂

Letecký zájazd na Azorské ostrovy obsahuje:

 • LETENKY vrátane podpalubnej batožiny
  • z Viedne na ostrov Sao Miguel kde prežijeme prvú časť dobrodružstva
  • z ostrova Sao Miguel na ostrov Pico
  • trajekt na ostrov Faial a odlet späť do Viedne
 • TRANSFERY
  • letiskové transfery
  • presuny po ostrovoch za zážitkami
  • jedinečný zážitok – plavba trajektom z ostrova Pico na ostrov Faial
 • UBYTOVANIE
  • v overených 3* a 4* hoteloch s výbornou polohou a raňajkami v cene zájazdu
 • DELEGÁTA
  • po celú dobu zájazdu bude skupinu viesť skúsený delegát zo Slovenska
 • DOBRODRUŽSTVO KAŽDÝ DEŇ
  • výstup na Montanha do Pico, najvyšší vrch stredoatlantického chrbátu (2351 m)
  • návštevu viníc a ochutnávku vín na ostrove Pico
  • prehliadku a ochutnávku na čajovej plantáži
  • prehliadku a ochutnávku na jedinej skleníkovej ananásovej plantáži na Zemi
  • kúpanie v termálnych prameňoch
  • návšetvu veľrybárskeho múzea
  • cozido – jedlo uvarené samotnou sopkou
  • návšteva prírodného parku Parque Natural da Ribeira dos Caldeirões
  • množstvo vyhliadok ako Sete Cidades, jazier, vodopádov a neopakovateľnej prírody

Čo nasleduje po vyplnení nezáväznej rezervácie? Po odoslaní rezervácie vás budeme kontaktovať e-mailom s bližšími informáciami o doprave, ubytovaní, stravovaní a o doplnkovom programe.

5 dôvodov, prečo vycestovať na AZORY s FutbalTour:

1. Návšteva „letnej“ destinácie v zimnom období je výborný nápad hneď z niekoľkých dôvodov. Po náročnom roku 2020 je zmena prostredia viac ako vítaná, zvlášť keď vymeníte sychravé Slovensko za nádherný ostrov plný zážitkov.

2. Dlhší pobyt mimo vlastnej domácnosti nabral v corona dobe na hodnote, no podmienky pre cestovanie sa radikálne zmenili. Hlavný predpoklad bezpečnej dovolenky spľňajú Azory nadpriemerne. Na ostrovoch je evidovaný minimálny výskyt ochorenia Covid-19, pričom aktuálne narazíme na minimálny počet turistov a rozumné ceny.

3. Neodmysliteľnou súčasťou zájazdu je delegát FutbalTour, ktorý Vás bezpečne prevedie každým dobrodružstvom s úsmevom na tvári.

4. Azory sú súčasťou EÚ, a teda nie je nutné vybavovať víza. Pri príchode sa vyžaduje preukázať sa negatívnym PCR testom na Covid-19. To isté pri návrate späť na Slovensko, bez nutnosti absolvovania karantény!

5. Tiež si vážite viac zážitky ako hmotné veci a dary? Odvážte sa na dobrodružstvo Vášho života a spoznajte svet, aký ste doteraz nevideli. V hesle „vidieť, zažiť, mať sa dobre“ garantujeme najlepší pomer kvalita / cena na trhu a ponúkame naše skúsenosti na absolvovanie skvelého zážitku 🙂

Montanha do Pico 2351 m

Program zájazdu 

1.-6. deň

Prílet a Ústa do pekla
Prílet na hlavný ostrov Sao Miguel. Autami sa presunieme do hôr na vyhliadku Ústa do pekla, odkiaľ si vychutnáme pohľad na sopku s výškou 500 metrov a šírkou 5 kilometrov, na ktorej dne sa nachádzajú dve jazerá. Následne sa presunieme do hotela v hlavnom meste Ponta Delgada.
Čierna pláž & vodopády
Deň začneme transferom krížom cez celý ostrov k čiernej surférskej pláži Santa Barbara. Vydáme sa k čajovým plantážam Gorreana, pozrieme si výrobu a ochutnáme čierny a zelený čaj priamo z plantáže.
Následne vyrážame k prírodnému parku Parque Natural da Ribeira dos Caldeirões, ktorý je známy najväčším množstvom vodopádov.
Liečivé pramene & výnimočný ananás
Ďaľším našim cieľom je výhľad na jazero Lagoa das Furnas pri ktorom navštívime termálne pramene Caldeiras das Furnas a ochutnáme ich liečivú vodu. Na obed si dáme cozido, jedlo, ktoré uvarila samotná sopka vo vulkanickej pôde počas 7 hodín. Zážitok zavŕšime kúpaním v termáloch Terra Nostra s teplotou až do 40 stupňov.
Pokračujeme púťou k azda najslávnejšiemu kostolíku Azorov a starú pustovňu v horách, Ermida de Nossa Senhora da Paz. Na záver navštívime jediné miesto na Zemi, kde sa pestuje ananás v skleníkoch a práve preto majú jedinečnú a nezameniteľnú chuť.

7.-9. deň

Montanha do Pico
Presunieme sa na Montanha do Pico, najvyšší vrch stredoatlantického chrbátu (2351 m). Dobrodružstvo začneme skoro ráno, vystúpame 3 h strmo hore do krátera sopky kde zažijeme jedinenčý východ slnka. Zídeme do krátera a prechádzame sa mesačnou krajinou. Pokoríme kopec, ktorý je najvyšším vrcholom Stredoatlantického chrbátu a práve tu sa stretajú dve litosferické dosky. Na jednej strane je Európa a na druhej Amerika. Po náročnom 2,5 h zostupe nás čaká obed a návrat do hotela.
*Skupina, ktorá sa na turistiku necíti, má voľný program alebo vyýraža na pozorovanie veľrýb, vorvanov a delfínov. 
Ostrov PICO
Tento malebný kúsok zeme nám ponúkne ešte jeden veľký zážitok, návštevu viníc a ochutnávku vín, okrem iného i odrody Verdelho, ktoré obľuboval posledný ruský cár. V skvelej atmosfére ochutnáme tucet portugalských vín z toho najčarocnejšieho miesta na svete, ako odmenu za zdolaný vrchol sopky. Pre zvedavých ešte čaká transfer do najstaršieho mesta ostrova Lajes, kde sa lovili veľryby a dnes sa nachádza jediné veľrybárske múzeum v Portugalsku.

10.-11. deň

Trajektom na ostrov Faial a let domov
Na záver si doprajeme zaslúžený oddych na posledno, treťom ostrove Faial, na ktorom kotvil aj slávny James Cook. Po zážitkovom presune trajektom zakončíme úspešnú expedíciu v jednej ruke s vínom, v druhej s výborným jedlom a pozvoľna sa pripravíme na návrat domov.

Pustovňa Ermida de Nossa Senhora da Paz

Stále vám chýba spojenie s futbalom? S obmedzeniami na európskych štadiónoch sa vysporiadame aktívnym spôsobom a futbalovú atmosféru si vytvoríme priamo na pláži. Tentokrát s vami v hlavných úlohách. Na futbalový zápas nastúpia naši klienti s delegátmi. A možno vyzveme aj domáci tím 🙂