Informácie o štadióne

Štadión Santiago Bernabéu patrí k najväčším futbalovým stánkom na svete. Aktuálne pojme vyše 81 tisíc fanúšikov od roku 1947 na ňom hráva svoje domáce zápasy Real Madrid. Pôvodne sa tento stánok nazýval Estadio Chamartín, no v roku 1955 sa premenoval práve na svoj dnešný, aktuálny názov.

Na pláne je modernizácia štadióna, vďaka ktorej sa jeho kapacita výrazne zvýši a dostane aj nový šat. V roku 2012 sa predstavil smelý plán, podľa ktorého mal byť štadión dokončený ešte v roku 2014, pričom sa mala celková investícia pohybovať niekde na úrovni 400 miliónov eur. Dnes sa s opravami ale ešte stále nezačalo a dokončenie je stále v nedohľadne.

Ku štadiónu sa dostanete pravdepodobne najľahšie metrom. Zastávku minút nemôžete, volá sa totiž tiež Santiago Bernabéu a smeruje tam hneď viacero liniek. Ak sa rozhodnete vycestovať na futbal v rámci mesta autobusom, využite linky 14,27,40,43 či 150 a vystúpte na zastávke Plaza de Lima. Rovnako môžete využiť aj zastávku Sagrados Corazones.

TOP Zájazd s CK FutbalTour.sk: 

25.10.2014

Real Madrid 3 – 1  FC Barcelona

Madridu sa poslednú dobu doma proti Barcelone nedarí, no na tomto zápase bolo prítomných niekoľko skalných fanúšikov Bieleho baletu s CK FutbalTour.sk a možno aj práve preto sa zrodila výhra domácich 3:1, a to aj napriek tomu, že Barca pomerne rýchlo v zápase viedla.

https://www.youtube.com/watch?v=82EKuLeIuz0

TOP ZÁPAS

Rekordná výhra Madridu zo sezóny 2017/2018 je naozaj nezabudnuteľná. Hráči z hlavného mesta sa nachádzali v pomerne nepriaznivej forme, no i tak dokázali Deportivo la Coruňa porazit rozdielom 6 gólov a zaknihovali tak historické víťazstvo.

https://www.youtube.com/watch?v=2BWsRqfuc-4

Tip na reštauráciu pri štadióne:

V okolí štadióna Realu Madrid nájdete veľké množstvo barov, reštaurácií a najmä kaviarní. Hneď v priestoroch klubu sa nachádza viacero zariadení, kde sa môžete občerstviť. Spomenúť by sme mali určite aj legendárne Real Café.

Adresa: Avenida Concha Espina, 1.