Informácie o štadióne

Postaviť nový štadión a opustiť také krásne miesto, ako bolo Highbury, nie je nič jednoduché. Nielen kvôli tomu, že keď idete stavať Emirates Stadium, potrebujete viac ako 2500 oficiálnych dokumentov, ale ide hlavne o emócie. Viete, že opúšťate magické miesto, kde Thierry Henry, legenda Arsenalu, strelil svoj 100. gól s kanónom na hrudi, miesto, kde skončila Wengerova neuveriteľná séria 49. zápasov v domácej lige bez prehry či miesto, kde pod holým nebom v roku 1966 boxoval Muhammad Ali proti Cooperovi.

Čo o Emirates Stadium prezradia čísla

Prvý zápas, ktorý tu 19. augusta 2006 „kanonieri“ odohrali s Aston Villou, bol iba remízový. Výsledok 1:1 môžete pokojne pripočítať k obrovskému tlaku a očakávaniam. Alebo aj tomu, že Arsenal hral iba zle, je to na vás.

Peniaze sú vždy až na prvom mieste, takže otázka, koľko Emirates Stadium stál, je na mieste. Veď nejedno prestupové okno musel Wenger kvôli jeho splácaniu uťahovať opasok a ľudia ho považovali za lakomca. Celková suma za projekt je 390 miliónov libier. Keď si to tak vezmete, viac ako štvrtinu zaplatili práve Fly Emirates. A to už za takýto názov stojí. Do tohto moderného stánku sa naprace naraz takmer 60.000 fanúšikov a často tu vládne výborná atmosféra.

TOP Zájazd

22.12.2017 Arsenal vs. Liverpool

Tesne pred Vianocami, 22. decembra sa konal zápas Arsenal – Liverpool. Boli tam aj fanúšikovia prostredníctvom CK FutbalTour.sk a zažili neuveriteľný, 6 gólový zápas!

https://www.youtube.com/watch?v=Hm9KRiXxrMg

Ako sa dostať k štadiónu

Arsenal (Piccadilly Line) je najbližšia zastávka, ktorú pri Emirates nájdete. Finsbury Park (Victoria, Piccadilly Line a Great Northern rail), poprípade Highbury & Islington (Victoria Line, North London Line a Great Northern rail) sú asi na 10 minút chôdze od štadióna – ich výhodou je to, že na ňu chodí menší počet ľudí a vyhnete sa tak tlačenici.

Bary a reštaurácie

V okolí štadióna sa nachádza najmä niekoľko ázijským reštaurácií. Xi´an impression je snáď najbližšie, dáte si tu kvalitné rezance či iné orientálne špeciality. Niečo pod zub si ale nájdete aj priamo v areáli štadióna – viacero stánkov či miest s občerstvením sa nachádza aj tu. Neďaleko nájdete tiež aj reťazec Costa Café, kam si môžete zájsť napríklad na kávu, o kúsok ďalej, na 115 Hornsey Rd, Vám zas neutečie ani pohárik dobrej whiskey.