Arsenal

Vznik: 1886
Štadión: Emirates Stadium
Kapacita: 59 867
Premier League: 13 titulov
FA Cup:13 titulov
Superpohár: 2 tituly
Liga majstrov: 0 titulov

O Londýne:

Neviete sa s polovičkou dohodnúť kam vyraziť na výlet lebo vy milujete futbal a ona má rada kultúru? Už ste skúsili Londýn?

Hlavné mesto futbalu

Veď počítajte s nami. Len v Premier League hrá momentálne ArsenalChelseaTottenhamWest HamWatford a Crystal Palace, čo je viac ako štvrtina zo všetkých klubov v najvyššej anglickej súťaži. Ak vám to nestačí, v nižších ligách nájdete ešte QPRFulham, legendárny Milwall a mnoho ďalších klubov z okolia.

Pri viacdňovej návšteve mesta sa tak priam ponúkajú futbalové zápasy kde si zaručene užijete atmosféru aká je iba na anglických štadiónoch. Samozrejme s výberom a zabezpečením vstupeniek vám radi pomôžeme.

Ale sľúbili sme aj kultúru. O tom, že deväť miliónová metropola Británie je plná turisticky atraktívnych miest, asi netreba zbytočne písať. Prakticky kamkoľvek sa vyberiete, narazíte na ikonickú pamiatku.Buckinghamský palác s Trafalgarským námestímWestministerské opátstvo s Big BenomLondon Eye či Tower Bridge, turistických nadšencov uchvátia a zhltnú aj značnú časť pamäťovej karty vo vašich fotoaparátoch. Tak si ju šetrite aj na futbal.

Budete ju potrebovať, pretože si môžete vychutnať prehliadku domáceho štadióna vášho obľúbeného klubu. Môžete spoznať jeho históriu v klubovom múzeu a následne sa môžete potešiť nákupom suvenírov v oficiálnom fanshope.

Málo? Chcete zažiť aj niečo celkom iné? Nie je problém, Londýn ponúka nespočetné množstvo atrakcií a náš tím vám na mieru pripraví návštevu vybraného miesta a postará sa o to, aby ste s ničím nemali starosti.

Blog o Emirates stadium

londyn mesto

Iné športy:

V Londýne si okrem špičkového futbalu vychutnáte aj box či kriket, zároveň sa ale neďaleko koná aj jedno z najznámejších športových podujatí vôbec – Wimbledon.

Bary a reštaurácie:

Londýn je skutočným rajom pre osobu, ktorá si rada pochutná na dobrom jedle a vyhľadáva vyberané, čerstvé a kvalitné suroviny. Na svoje si prídu milovníci tradičnej britskej kuchyne, no nechýba ani indická, talianska či ázijská.

CK FutbalTour.sk odporúča:

Prince of Wales

Fish and chips, pivo, klobásky… Všetko pod jednou strechou. Viac snáď ku šťastiu ani netreba.

Adresa: 91 Wilton Road, London, SW1V 1DW