Zájazd mesiaca: Posledný domáci zápas sezóny pre AC Miláno – v hre je titul!

2 minúty čítania

Serie A je zamotaná ako nikdy predtým. Ešte pred nedávnom sa zdalo, že AC si v pokoji dokráča po Scudetto, avšak výborná forma Interu a nemotivovaný Neapol neskladajú zbrane. Tesný je aj boj o miestenku v európskej lige. Jednoducho talianská liga v plnej paráde.

V minulom roku najväčší konkurent AC, mestský rival Inter, prerušil 9-ročnú nadvládu Juventusu v talianskej lige a tentokrát s pribúdajúcimi zápasmi sa čoraz viac črtá záverečný súboj o titul, medzi Interom a práve Milánom (ako ich nazývajú v Taliansku). Aby toho nebolo málo, oba kluby sa stretli aj v semifinále Coppa Italia, ktorého súčasťou sme boli spoločne s vami. V odvete bol úspešnejší Inter a preto ma AC o dôvod viac uspieť v domácej Serie A, kde svoj posledný zápas na San Sire odohrá proti nepríjemnému súperovi z Bergama.

„Interisti nám až tak nevadia ako Juventus alebo hentí z Bergama!“

Takto sa pri rannej (cca 11:15) káve vyjadril Umberto, ktorého sme stretli v jednom z lokálnych barov. AC podporuje už vyše 40 rokov a svoj prvý zápas zažil po boku svojho starého otca, práve v zápase proti Atalante.

Klub Atalanta Bergamo nie je veľmi obľúbená v meste módy, či už je to v modrej alebo červenej strane, jednoducho fanúšikovia Atalanty tu nie sú vítaní. Očakáva sa preto hlučná atmosféra a ktovie, možno aj oslavy titulu.

Dátum zápasu: 15.5.2022
Miesto: San Siro, Miláno

Aktuálne podmienky pre cestovanie a návštevu štadiónov nájdete – TU.

Vedeli ste, že?

  • Budeme tím diablov a naše farby budú červené ako oheň a čierne ako strach, ktorý podnecujeme k protivníkom – vyhlásili zakladatelia AC v roku 1899
  • Bývalý talianský premier a šéf AC Miláno, Silvio Berlusconi je na prahu postupu do Serie A so svojím novým tímom AC Monza
  • Klub Atalanta Bergamo bol založený skôr (1907) ako Inter Miláno.

Lepšie 1x vidieť ako 100x číťať

Na našom Facebooku, Instagrame a v blogoch vám ukážeme všetko, čo zažívajú naši klienti počas zájazdov.

Štadión San Siro ma 96 rokov a je už aj známy projekt na výstavbu nového spoločného štadióna, ktorý ponesie vznešený názov „Cathedral“. Preto si nenechajte ujsť atmosféru na historickom San Sire s kapacitou 80 018 divákov.

Chceli by ste zažiť podobný zájazd aj vy? Vyberte si z našej ponuky a doprajte si nefalšovaný športový zážitok na vlastnej koži.

Odporúčame:
Finále FA Cupu: Liverpool – Chelsea (letecky), Londýn
Pohár šampiónov CONMEBOL-UEFA: Taliansko – Argentína vo Wembley (letecky)
Serie A: AC – Atalanta (letecky)

PONUKU VŠETKÝCH ZÁJAZDOV NÁJDETE TU.