Nekonečný príbeh z Walesu je na konci: Bale sa stal hráčom Realu Madrid

Skončila sa takmer nekonečná, niekoľkotýždňová sága – Gareth Bale sa stal hráčom Realu Madrid! Oznámili to oficiálne webové stránky oboch klubov. Walesan sa dohodol s kráľovským veľkoklubom na 6-ročnom kontrakte.

Prestupová suma zatiaľ zostáva zahalená ruškom tajomstva. Možno iba hádať, či Real naozaj vyplatí šialených 100 miliónov eur a Bale stane sa najdrahším hráčom sveta alebo to bude predsa len o niečo menej. Zarábať by mal približne 350 000 eur týždenne.

Oficiálne predstavenie novej superhviezdy „bieleho baletu“ sa uskutoční na štadióne Santiago Bernabéu v pondelok 2. septembra o 13:00.

„V Tottenhame som prežil veľmi šťastných šesť rokov, ale je správny čas povedať dovidenia. Zažili sme množstvo špeciálnych momentov a miloval som každú minútu. Tottenham bude navždy v mojom srdci. „ povedal Bale pre web Tottenhamu a dodal: „Chcem poďakovať každému v klube, ale hlavne fantastickým fanúšikom. Verím, že pochopia túto úžasnú životnú príležitosť. Nie som si istý, kedy je ten správny čas opustiť klub, v ktorom sa cítim výborne a hral som v ňom najlepší futbal kariéry. Veľa hráčov hovorí o túžbe prestúpiť do klubu z chlapčenských snov a teraz môžem povedať, že mne sa takýto sen plní. Som si vedomý, že by som nebol na takej úrovni ako dnes, keby pri mne Southampton a potom Tottenham nestáli aj v horších časoch a neposkytli by mi potrebnú podporu. Teraz sa už teším na novú a vzrušujúcu kapitolu v mojom živote, hrať futbal za Real Madrid.“

  Správa z oficiálneho webu Realu Madrid:

1114b4n

Správa z oficiálneho webu Tottenhamu Hotspur:

2yjuia9