Lukáš Haraslín je v životnej forme: Môže z toho ťažiť Slovensko na ME a aj samotný hráč

4 minúty čítania

Slovenský útočník Lukáš Haraslín bude patriť na EURO 2024 medzi najsledovanejších hráčov nášho výberu. Zakončovateľ Sparty Praha môže na kontinentálnom turnaji v Nemecku naplno dokázať, že mu futbal v uplynulých mesiacoch veľmi chutí, a že na svojom poste patrí medzi európsku špičku.

Sledujte nás aj na našich sociálnych sieťach Facebook Instagram Tik-Tok

Životná sezóna Lukáša Haraslína

Rodák z Bratislavy nastúpil v ročníku 2023/2024 v českej najvyššej súťaži na 29 zápasov, v ktorých skóroval 12 gólov a prihral na 5 presných zásahov. So Spartou Praha vyhral český titul a taktiež národný pohár. Nastúpil aj v predkolách Ligy majstrov či v skupinovej fáze a play-off Európskej ligy. Jeho presný zásah v osemfinále EL proti Galatasarayu Istanbul bude v Prahe rezonovať ešte dlho.

Nečudo, že „Šulo“, ako znie prezývka tohto kanoniera, v úvode kalendárneho roka 2024 podpísal so Spartou nový viacročný kontrakt. Vo veku 28 rokov dozrel ľudsky aj herne a dokazuje to na pravidelnej báze. Nie je prekvapením, že na EURO 2024 v Nemecku od neho slovenskí priaznivci budú očakávať veľa.

Lukáš Haraslín (zdroj: Xinhua)

Bude pod drobnohľadom

U Lukáša Haraslína to nie je iba o góloch a asistenciách. Tento hráč má okolo seba veľmi silnú auru, aktívnym pohybom si pýta loptu a svojich spoluhráčov dokáže na ihrisku namotivovať. Niekdajší útočník talianskeho Sassuola či poľskej Lechie Gdaňsk je typom futbalistu, ktorého chce mať tréner vo svojom tíme. Všeobecne sa očakáva, že aj napriek tomu, že Haraslín nedávno so Spartou predĺžil spoluprácu, bude slovenský reprezentant pod drobnohľadom viacerých európskych veľkoklubov.

Je v najlepšej etape svojej kariéry, darí sa mu herne a ak má zamieriť do jednej z TOP líg, ideálnejší čas ako po ME 2024 už pravdepodobne nebude. Zatiaľ je priskoro polemizovať o tom, ak by jeho kroky mohli viesť, ale objavili sa reporty, že záujem o jeho služby je v nemeckej Bundeslige či v španielskej La Lige.

Tím je na prvom mieste

Aj keď je reálne, že Haraslín bude hrať na EURO 2024 o veľký kariérny prestup, tímový úspech je pre neho na prvom mieste. Slovensko má tím, ktorý na kontinenálnom turnaji môže prekvapiť kohokoľvek, pričom „Šulo“ k tomu môže výraznou mierou prispieť.  Už v príprave bolo vidieť, že kouč Francesco Calzona s ním počíta do základnej zostavy. V drese národného tímu zatiaľ nastúpil dovedna na 36 stretnutí, v ktorých sa mu podarilo sieť za súperovým gólmanom napnúť v šiestich prípadoch. Azda ostáva len veriť, že v skupine E proti Belgičanom, Ukrajincom a Rumunom pridá ďalšie presné zásahy.

Lukáš Haraslín (zdroj: Transfermarkt)