Formulová exotika: Čo ponúkajú Las Vegas, Abú Dhabí a Bahrajn?

3 minúty čítania
Autor: Jakub Vaverka

V uplynulých rokoch sme si zvykli, že Formula 1 expanduje. Častokrát na miesta, ktoré z motoršportového hľadiska možno niektorým fanúšikom až taký zmysel nedávajú. Avšak, z marketingového pohľadu sú jednoznačnou marketingovou voľbou.

Sledujte nás aj na našich sociálnych sieťach Facebook Instagram.

Medzi exotické formulové destinácie budú v roku 2023 dozaista patriť americké Las Vegas, Bahrajn či zástupca Spojených arabských emirátov Abú Dhabí.

Úvod ročníka v bahrajnskom Sakhire 🇧🇭

Veľká cena Bahrajnu sa v roku 2023 uskutoční 5. marca a otvorí nový ročník. Hlavné mesto tejto exotickej krajine sa volá Manáma, ale paradoxne, nemá takú popularitu ako Sakhir, ktorý sa stal pravidelnou zastávkou F1. Obe mestá delí iba tridsať kilometrov, takže nie je problém absolvovať aj návštevu bahrajnskej metropoly

Zdroj: f1-fansite.com

👉 Zájazd na VC Bahrajnu 2023

Ak ale chcete okrem formulovej akcie zažiť niečo ďalšie, odporúčame napríklad Dilmun, čo je doslova stratený raj v podobe vodného zábavného parku. Zaujímavou alternatívou je aj prírodná rezervácia Al Areen, kde môžete absolvovať okrem iného pobyt v kúpeľoch. V Sakhire je taktiež Oil Museum, a teda múzeum ropy, čo v sebe skrýva nevídaný osobitý zážitok.

Dočkáme sa Formuly 1 v meste hriechu? 🇺🇸

Veľká cena Las Vegas stále musí byť oficiálne potvrdená, ale všetko nasvedčuje tomu, že okruh v nevadskej púšti naozaj bude patriť v roku 2023 do kalendára F1. Na programe je 18. novembra, ako predposledná veľká cena sezóny. FIA si uvedomuje, že uskutočniť podujatie F1 vo Vegas nebude jednoduché, pričom ani niektorí jazdci nie sú zástancami tohto kroku.

Zdroj: grandprix247.com

👉 Zájazd na VC Las Vegas 2023

Na druhej strane, máloktoré mesto na svete má okolo seba hype ako práve Las Vegas. Populárne mesto hriechu ponúkne priam dokonalú atmosféru, pričom hlavne vo večerných hodinách z toho môže byť idylický zážitok. Treba vôbec podrobne písať, čo sa dá v Las Vegas zažiť? Kasína (napr. Legendárne Bellagio), zábavné parky, kultúrna scéna či hokejová NHL v podaní Vegas Golden Knights alebo liga amerického futbalu NFL pod záštitou Las Vegas Raiders. Vo Vegas sa nedá nudiť a to je fakt.

Abú Dhabí ako miesto, kde sa píše história 🇦🇪

Vzhľadom na fakt, že Veľká cena Abú Dhabí je na programe ako posledná v kalendári na rok 2023, opäť sa môžeme domnievať, že sa na tomto mieste môže písať história. Okruh Yas Marina bude preteky hostiť 26. novembra. Samozrejme, nedá sa čakať, že každý rok bude o majstrovi sveta rozhodovať posledné kolo ako v roku 2021, ale šou to dozaista bude prvotriedna.

Zdroj: yachtcharterfleet.com

👉 Zájazd na VC Abú Dhabí 2022

Pre návštevníkov sú Spojené arabské emiráty veľkým lákadlom. Abú Dhabí je úžasné a moderné mesto, ktoré vám v momentoch vezme dych. Okrem toho, nie je odtiaľ ďaleko do Dubaja, ktorý je taktiež turistickým lákadlom a dá sa tam čas stráviť aj na pláži.

V SAE sú možnosti skutočne takmer neobmedzené. Čo sa týka vecí, ktoré v Abú Dhabí, rozhodne treba vidieť, spomenieme napríklad prehliadku centra mesta, neďaleké safari či celkovo výlet do púšte. Toto mesto má vlastný Louvre, neobíďte ani Emirates Palace či obrovskú mešitu šejka Zayeda.