F1 2021: Staronové okruhy, rošády medzi jazdcami ale aj návrat hviezdnych mien a divákov

Píše Gabriel Vass, z prvého neobjektívneho športového portálu TakUrcitee.sk
Na čítanie nasledujúceho textu vám stačia 3 minúty.

103 dní zimného spánku sa nám pomaly chýli ku koncu a my už odrátavame posledné dni do štartu 72. ročníka Formuly 1. Tímy ani organizátori počas prestávky nezaháľali a pripravili si pre nás množstvo noviniek. Nové názvy tímov, staronové okruhy, zaujímavé rošády medzi jazdcami ale aj návrat hviezdnych mien. Všetko podstatné o nadchádzajúcej sezóne sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.     

Áčkári na štartovom poli

Keď sa vám doteraz v hlave miešali názvy Alfa RomeoAlphaTauri, tak v novej sezóne pribudnú ďalšie dva. Renault ponesie nový názov Alpine F1 Team a Racing Point sa premenoval na Aston Martin. Kým farby prvých dvoch tímov ostávajú viacmenej rovnaké, „nováčikovia“ výrazne zmenili ošatenie. Alpine sa rozhodol pre kombináciu modrej a čiernej farby, a Aston Martin vyrukoval so zaujímavým odtieňom zelenej.

NÁŠ TIP: Nenechajte si ujsť novinky v našom FAN shope.
Potešte svoju športovú dušu suvenírmi a praktickými fanúšikovskými predmetmi už od 0,99 €.

Pozmenený kalendár

Prvýkrát od roku 2006 sa sezóna nezačne v Austrálii. Tak ako pred 15. rokmi aj teraz to celé odštartuje v Bahrajne. Tradičné predsezónne testy v Barcelone sa tentokrát uskutočnia na bahrajnskom okruhu v Sakhire.

Máme tu aj staronové dejiská z minulej sezóny. Konkrétne to budú Imola so siahodlhým názvom Formula 1 Pirelli Gran Premio Del Made In Italy E Dell’emilia Romagna 2021 a portugalské Portimao. Austrália dostala netradičný novembrový termín a sezónu uzavrie premiérová Veľká cena Saudskej Arábie. Celkovo nás teda čaká až 23 závodov.

Rošády jazdcov

Štyria jazdci oproti minulému roku zmenili zamestnávateľa. Nepochybne najdiskutovanejšia zmena sa týkala Sebastiana Vettela. Štvornásobný majster sveta sa posledné dva ročníky vo Ferrari trápil a tak sa rozhodol kývnuť na ponuku Astonu. Horúce kreslo v Red-Bull-e si po sérii kvalitných výkonov vypýtal Sergio Peréz. Zlepšujúci sa McLaren ulovil z konkurenčných vôd Renaultu Daniela Ricciarda. Posledným do partie je Carlos Sainz, ktorý s Leclercom vytvorí zaujímavú dvojicu vo Ferrari.

Nováčikovia ale aj návrat legendy

Po deviatich rokoch sa na scéne opäť objaví meno Schumacher. Mick prichádza do elitnej súťaže ako víťaz Formuly 2. Vzhľadom na takmer nulový vývoj stajne Haas však nemajme príliš vysoké očakávania od syna sedemnásobného šampióna. Ďalšími nováčikmi budú Yuki Tsunoda (AlphaTauri) a Nikita Mazepin (Haas)

Po dvojročnej prestávke hlási veľký comeback aj Fernando Alonso. Kam inam sa už len mohol posadiť, ako do monopostu Alpinu?

Najväčšia otázka sezóny: Kde všade budú pri tom aj diváci?

V Bahrajne určite. Organizátori už odobrili objednávku vstupeniek pre divákov, ktorí sú zaočkovaní, prípadne prekonali koronavírus.

Zelenú divákom dali aj Rakúšania. Všetko nasvedčuje tomu, že prvý júlový víkend to bude v Spielbergu opäť ako za starých čias. Už teraz si môžete rezervovať svoje miesto v autobuse pre milovníkov F1.

Čo sa týka ostatných závodov, predpokladáme, že sa situácia bude počas sezóny meniť v závislosti od očkovania vo svete a je možné, že aj iné dejiská zvolia podobný prístup ako v Bahrajne.