Boli sme na najväčšom derby v Maďarsku: Aspoň raz sa to oplatí

Sledujete s úžasom derby-zápasy v najlepších špičkových ligách a hovoríte si, že by to stálo za návštevu? A čo tak tradičné derby u našich susedov? Jeden z našich klientov a veľkých futbalových priaznivcov si povedal, že aj maďarský futbal má svoju kvalitu a tradíciu. Preto sa rozhodol zažiť najväčší šláger v Maďarsku na vlastnej koži.

„O tomto zápase som už počul viac než dosť, ale keďže sa hovorí, že: Lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť, tak som sa na tento zápas musel vybrať aj osobne,“ povedal nám fanúšik Attila Ambrúž z východu Slovenska.

Vitajte na Národnom štadióne Ferenca Puskása v Budapešti. Zápas Ferencváros – Újpest (3:1) si prišlo pozrieť 22 094 divákov.

„Zápas Ferencvárosu s Újpestom má vždy svoje čaro, som veľmi šťastný že som mohol byť aspoň raz v mojom živote jeho súčasťou. Všetko čo sa tam stalo, je myslím si súčasťou futbalu a ja som si každý atak domácich fanúšikov nesmierne užíval. Za dobrým a zaujímavým futbalom netreba vždy cestovať až tak ďaleko, u našich susedov je pár tímov na ktoré sa oplatí aspoň raz v živote ísť pozrieť. Ale keď vás baví radšej Real Madrid, nikomu to neberiem. Výsledok je pre mňa len druhoradý,“ dodal Attila.

Emócie, skvelá atmosféra, pomerne kvalitný futbal. To všetko neďaleko od našich hraníc. Neváhajte a cestujte za futbalom, stojí to za to. CK FutbalTour.sk je tu presne kvôli tomu a iba pre vás.

zdroj, foto: FutbalTour.sk/Attila Ambrúž

Videá zo slávneho derby: