Ako prebieha typický zájazd?

Dokonale poznáme každé futbalové mesto a každý futbalový štadión. Po ôsmich rokoch cestovania za futbalom nás už nič neprekvapí. Môžete sa preto spoľahnúť, o všetko sa postaráme a vy sa budete venovať iba vlastnej zábave. Nasledujúce riadky sú venované tým, ktorých zaujíma ako prebieha náš typický zájazd.

Dve hodiny pred odletom sa na letisku stretáva celá skupina spolu s delegátom, ktorý organizačne zabezpečí celý zájazd. Každý účastník dostane letenku, doklad o cestovnom poistení a podľa dohody sa presúvame k odletu spolu alebo individuálne. Dohodnuté je stretnutie v príletovej hale ihneď po prílete. Vždy je zabezpečená spoločná preprava na hotel mikrobusmi, taxíkmi alebo metrom.

Ak nemáte iné požiadavky, ubytovaní bývame vo výborných 3* hoteloch s polohou v centre mestaPri výbere hotelov zohľadňujeme aj dostupnosť z letiska a polohu voči štadiónu. Vždy spolupracujeme iba so spoľahlivými a overenými partnermi. K dispozícii sú jedno-, dvoj- a trojlôžkové izby.

Do dejiska zápasu cestujeme obyčajne deň dopredu. Po check-ine na hoteli a krátkom oddychu sa celá skupina dohodne na ďalšom programe. Snažíme sa vyhovieť väčšine a zároveň zohľadniť záujmy jednotlivcov. Kto sa nezúčastňuje spoločného programu, môže počítať s pomocou delegáta vo forme konzultácie, zabezpečenia máp, vstupov, získania informácii, atď. Najčastejším bodom programu po príchode býva dobré jedlo a prehliadka štadióna. Radi poradíme kde ochutnať tradičné domáce špeciality, alebo inú reštauráciu podľa chuti.

Prehliadku štadióna organizuje delegát mimo hracieho dňa. V deň zápasu bývajú niektoré inštalácie pre verejnosť uzatvorené (šatňa, vstup na ihrisko, striedačky). Skupinu dovedie ku štadiónu, zabezpečí vstupenky a sprevádza počas prehliadky. Prehliadka štadióna nie je zahrnutá v cene zájazdu. Nie každý má záujem pozrieť si štadión aj mimo futbalového zápasu.

Každé mesto je jedinečné a ponúka unikátne atrakcie. V Liverpoole ideme na koncert do klubu Beatles, v Madride navštívime býčie zápasy, v Barcelone obdivujeme Gaudího umelecké diela. Pravidlom však je, že v každom meste pripraví delegát aj základnú prehliadku centra mesta a hlavných turistických atrakcií. Okrem toho máte vždy dosť času popozerať si čo vás zaujíma.

Pred zápasom, sa celá skupina stretne na recepcii hotela tak, aby sme boli pri štadióne najneskôr dve hodiny pred zápasom. Z hotela odchádza každý už so svojou vstupenkou. Pri štadióne si určíme miesto a čas pozápasového stretnutia. Potom si až do zápasu individuálne alebo spoločne užívame futbalovú atmosféru.

Sedíme na pive vo futbalovom bare, nakupujeme suveníry v stánkoch alebo v oficiálnom fan-shope, fotíme sa s domácimi fanúšikmi a sledujeme príchod hráčov na štadión. Po zápase má každý dostatok času urobiť si fotky na tribúnach a dokúpiť posledné suveníry. Takto prečkáme hlavný pozápasový zhon, aby sme sa mohli spoločne presunúť naspäť na hotel.

Deň odchodu je opäť v réžii delegáta, ktorý dohliada na bezproblémové odhlásenie z hotela, spoločný odchod z recepcie v dohodnutý čas, presun na letisko a samotný odlet. Rozlúčime sa a za účasť na zájazde vám poďakujeme až po prílete pred budovou letiska.

Ako objednať zájazd si môžete prečítať v tomto článku.