Žreb Premier League: Dúbravka proti gigantom a atraktívny december

Píše Jakub Kocourek, zo športového portálu presilovka.sk

Anglická Premier League má svoje pevné miesto medzi najkvalitnejšími futbalovými ligami na svete. V porovnaní s ostantými TOP súťažami v Európe je jej špička predsa len o niečo širšia.

V uplynulej sezóne to však na Britských ostrovoch bola totálna dominancia v podaní Guardiolovho Manchestru City. Dokáže belasá mašina z Manchestru nadviazať na svoju spanilú jazdu aj v novom ročníku?

Úvod sezóny bude pre „nový“ Arsenal poriadnou výzvou

Citizens čaká hneď v prvom kole veľká skúška, keď nastúpia na pôde londýnskeho Arsenalu. Kanonieri to na začiatku novej éry bez Arsèna Wengera nebudú mať vôbec ľahké, veď hneď v druhom kole ich čaká aj prvá bitka o Londýn s rivalom z Chelsea.

Zaujímavý futbal určite prinesie aj súboj Arsenalu na pôde Manchestru United, ktorý je na programe v úvode decembra. Práve proti Červeným diablom zažil fantastický debut v Premier League aj slovenský brankár Martin Dúbravka. Ten sa na ďalšie súboje s hviezdami United môže tešiť už v októbri.

Manchesteru City žreb nového ligového ročníka celkom prial. Po zápase prvého kola s Arsenalom totiž úradujúceho majstra čaká ďalší náročnejší súper až v úvode októbra, keď Citizens vycestujú na Anfield Road.

Prvé derby o Manchester a bitka medzi dvoma veľkými stratégmi GuardiolomMourinhom je na programe na Etihad Stadium 10. novembra.

December nabitý zaujímavými šlágrami

Náročný program čaká Manchester United v decembri, keď si okrem spomínaného súboja s Arsenalom zmeria sily aj s FC Liverpool. Títo dvaja spomínaní giganti sa zase vo vzájomnom ligovom dueli stretnú v Londýne v úvode novembra.

Tradičným korením anglickej Premier League sú aj londýnske derby. To prvé veľké nás čaká už v druhom kole, avšak tradične vybičovaná býva aj bitka o sever Londýna medzi Arsenalom a Tottenhamom, ktorá je tentoraz na programe 1. decembra.

Chelsea sa bude chcieť vrátiť po ročnej prestávke späť do boja o ligový titul. Cestu späť na vyššie priečky môžu započať už v úvode ročníka, keď ich okrem londýnskeho derby s Arsenalom v druhom kole nečaká žiadny papierovo silnejší súper.

Pre slovenského diváka by mohla byť atraktívna aj cesta The Blues na pôdu Newcastlu už v závere augusta. Dôležité body v boji o pohárové priečky budú pre Londýnčanov v hre v závere septembra proti Kloppovmu FC Liverpool.

No a o tri týždne na to nás čaká aj veľká chuťovka v podobe zápasu Chelsea – Manchester United. Na súboj s úradujúcim majstrom si budú musieť na Stamford Bridge počkať až do úvodu decembra.

Liverpoolčania ukázali veľké ambície už v uplynulom ročníku. Nadviazať na kvalitné výkony budú môcť aj v tom nasledujúcom. Náročnejšie chvíle ich pri pohľade na rozlosovanie čakajú až na prelome septembra a októbra, keď sa stretnú tak s londýnskou Chelsea, ako aj s obhajcom titulu Manchestrom City. Zárukou kvalitného futbalového predstavenia sú aj súbojeLiverpoolu s Arsenalom (3. novembra v Londýne).

Kompletnú ponuku zájazdov na Premier League nájdete TU