Žreb LM: Guardiolu s Haalandom čaká návrat do Nemecka

2 minúty čítania

Piatkový žreb rozhodol o dvojiciach štvrťfinále Ligy majstrov. Tie si to medzi sebou rozdajú o postup medzi najlepšie štyri tímy v najprestížnejšej európskej pohárovej súťaži.

Sledujte nás aj na našich sociálnych sieťach Facebook Instagram Tik-Tok

Guardiola s Haalandom proti Bayernu

Ako prvý bol z osudia vytiahnutý aktuálny víťaz Ligy majstrov Real Madrid. Biely balet čaká jeden z dvojice anglických zástupcov v tejto fáze – Chelsea FC. The Blues pod vedením manažéra Grahama Pottera predvádzajú v posledných týždňoch sympatické výkony. Špecifický duel to bude aj pre trénera Madridčanov, ktorý pred pár rokmi viedol práve londýnsky celok.

Zaujímavá konfrontácia čaká aj Manchester City. Pep Guardiola povedie svojich v mimoriadne atraktívnom štvrťfinálovom súboji proti Bayernu Mníchov – tímu, ktorý sám doviedol k niekoľkým veľkým úspechom. Pikantný duel to bude aj pre Erlinga Haalanda. Ten si bude môcť zaspomínať na svoje súboje s defenzívou Bavorov ešte z dresu Dortmundu.

Taliani už majú isté semifinále

Taliansky futbal má už teraz istú aspoň jednu miestenku v semifinále. Žreb totiž proti sebe medzi najlepšou osmičkou Ligy majstrov postavil posledných dvoch držiteľov scudetta AC Miláno a SSC Neapol. Pre Partenopei je to vôbec prvá miestenka vo štvrťfinále najlepšej európskej pohárovej súťaže.

Škriniarov Inter Miláno čaká po vyradení FC Porto ďalší zástupca portugalského futbalu, tentokrát lisabonská Benfica.

Žreb štvrťfinále Ligy majstrov rozhodol o týchto dvojiciach:
Manchester City – Bayern Mníchov
Real Madrid – Chelsea
AC Miláno – SSC Neapol
Inter Miláno – Benfica

Prvé štvrťfinálové zápasy sú na programe 11., resp. 12. apríla, odvety následne 18., resp. 19. apríla.

VSTUPENKY a ZÁJAZDY na LIGU MAJSTROV