Žreb LaLigy: Atraktívne výjazdy na jeseň a dramatická jar

Píše Richard Hanzlík, z prvého neobjektívneho športového portálu TakUrcitee.sk

Je najsilnejšia, pretože v nej hrajú tí najlepší hráči sveta a pôsobia tie najsilnejšie kluby. Aj keď je dominancia Barcelony s Realom nespochybniteľná, svoju silu dokazuje LaLiga rok čo rok. Ako inak si vysvetliť fakt, že s výnimkou minuloročného víťazstva Manchestru United v Európskej lige ovládli španielske mužstvá posledné 4 ročníky oboch európskych súťaží. Sila je tam, kde sa hrá dobrý futbal. A na ten v Španielsku narazíte na každom roku.

Keď máš peniaze, môžeš všetko

Tento rok to zatiaľ vo svete futbalu nevyzerá na rekordný prestup, ale stále sú vo vzduchu veľmi zaujímavé mená. Majster z Madridu si z hosťovania stiahol Valleja a oku pokladníka neunikol ani najlepší hráč Eura do 21 rokov – Dani Ceballos. Z opačného konca mesta priviedli k Marcelovi šikovný záskok v podobe mladého Thea Hernandéza.

James Rodriguez pochopil, že cez Isca sa do zostavy nedostane a dnes už cibrí svoju nemčinu. Moratovi síce unikol prestup do United, ale chuť si môže vynahradiť v Chelsea. Sklamanie z pravej strany obrany menom Danilo síce cestoval na turné do USA, ale jeho odchod do City je už spečatený.

Navyše vo vzduchu stále visí otázka, či naozaj vyplatia rekordnú sumu Monaku za Mbappého. Alebo bude BBC po roku pauzy opäť búrať obrany? Pred Vianocami už majú svetové mužstvá vyladenú formu a 10. decembra. sa o tom cestuje do bieleho domu presvedčiť FC Sevilla. Obstojí, alebo zhorí? Presvedčete sa na vlastné oči.

real madrid superchoreo hd santiago bernabeuKompletnú ponuku zájazdov na Real Madrid nájdete TU.

Barcelona musí niečo robiť s kádrom, ktorý ani zďaleka nemal požadovanú hĺbku. Náhradu za Daniho Alvesa sa minulý rok zohnať nepodarilo, Bellerín bola mission impossible a tak na jeho miesto prišiel Nelson Semedo.

Mužstvo potrebuje posilniť stred poľa. Záujem o Verrattiho bol enormný, až sa musel Marco ospravedlniť svojim šéfom. Barca je dokonca ochotná obetovať Rakitiča. Plán B sa volá Paulinho, resp. z núdze cnosť. Z návratu domov sa potešil Gerard Deulofeu. Bolo to rozumné riešenie aj preňho, aj pre klub.

Ale aj Katalánci majú eso v rukáve. K triu MSN by radi pridali Dybalu. Nebol by to už ofenzívny monopol? Alebo len náhrada ak ten Neymar naozaj odíde do Paríža? Možno budeme svedkami súboja Messi, Suárez, Dybala vs. Bale, Ronaldo, Mbappé.

El Clásico nás v tejto sezóne čaká v decembri a máji. Prvý diel sa odohrá na Bernábeu, ale vzhľadom na to, že to spadlo na stredu, je jeho preloženie veľmi reálne. Svet sa zase na chvíľu zastaví, aby sledoval futbal dvoch najsilnejších klubov sveta. Ale len 80 000 vyvolených ho zažije na vlastnej koži.

fc barcelona el clasico messi ramos

Ako konkurencia?

Najväčšou posilu Atlética Madrid bolo zotrvanie Griezmanna. Klub napriek zákazu prestupov podpísal Vitolla, ktorý si do januárového debutu odpočinie na Kanároch. Prestup naspäť domov z Chelsea si chce silou mocou vydupať Diego Costa a ak Conte neukradne Carrasca, budú mať atléti vpredu naozaj ničivú silu. Otázka ale je, v akej forme Diego v januári bude.

Sevilla síce prišla o Vitolla, ale kúpila Muriela z Janova a z Anglicka sa vracia Nolito. Nevyhovovalo mu počasie a fakt, že v kádri City hral druhé husle. Andalúzania budú opäť patriť medzi favoritov na tretie miesto a v novembrovom súboji na Camp Nou nás čaká skvelá futbalová show.

Večný talent Andan Januzaj to v Manchestri tiež vzdal a bude dúfať, že v San Sebastiane, jednom z najatraktívnejšie hrajúcich mužstiev v súťaži, opäť pookreje. Klub ale opúšťa Esteban Granero, niekdajší hráč Realu Madrid. Obliekať bude dres Espanyolu Barcelona.

Trápiaca sa Valencia sa odhodlala k výmene brankárov. Drahého Diega Alvesa poslal domov do Brazílie a z Juventusu dotiahla Neta. Podarí sa konečne netopierom vyletieť tam, kde by sme ich chceli vidieť?

Slovensko fandí Celte Vigo

Nás však najviac teší posila Celty Vigo. Sympatický klub a semifinalista Európskej ligy 2016/2017 si vybral jedného z najlepších hráčov Eura do 21 rokov, Stana Lobotku. A my tak máme o dôvod viac navštíviť zápasy La ligy. Lobotka na Camp Nou proti Iniestovina, na Bernabéu proti Modričovi. Hľadáte pre svoje deti predčasný vianočný darček? Zoberte ich radšej na výlet do Barcelony. Stráviť začiatkom decembra víkend v Barcelone a vidieť pri tom super futbal je na nezaplatenie.

ivan rakitic barcelona roh

Kompletnú ponuku autobusových a letecký zájazdov na FC Barcelona nájdete TU.