Slovan v LM znova neuspel! Ďalšia zastávka: Grécko.

3 minúty čítania

Autor: Milan Valko

Z veľkého očakávania a odhodlania je nakoniec veľké sklamanie. Futbalisti ŠK Slovan Bratislava v Lige majstrov znova neprekročili svoj tieň a rovnako ako pred rokom skončili už v 2. predkole. 

Sledujte nás aj na našich sociálnych sieťach Facebook Instagram.

Rozhodla strelecká efektivita Ferencvárosu

Slovan rovnako ako v Budapešti nastúpil s herným systémom 3-4-3, lenže po rýchlom zranení Medveděva zmenil rozostavenie na 4-2-3-1. Od začiatku sa bránil futbalovo lepšiemu súperovi, ktorý na rozdiel od prvého zápasu bol rýchlejší a najmä agresívnejší.

K úspechu ho priviedol kolektívny výkon podložený vydarenými individuálnymi predstaveniami. A najmä strelecká efektivita. Hostia totiž na domácu bránu vystrelili celkovo dvanásť ráz, z toho do jej priestoru šesťkrát. Slovan bol v koncovke nedôsledný, lebo okrem gólu De Marca a žrdi Barseghyana, už viackrát brankára Dibusza neohrozil.

Po odchode Šporara mu chýba skutočný strelec. Belasí v odvete proti Batumi a v prvom súboji v Budapešti, hoci vždy ako prví inkasovali, obrátili výsledok vo svoj prospech. V odvete v Bratislave sa im to už do tretice nepodarilo. 

👉 prečítajte si aj: Najväčšie anglické derby zápasy

Weissova emócia prevládala nad rozumným riešením

Tréner Slovana Vladimír Weiss pripomínal na tlačovej besede nešťastného a zlomeného človeka. Veľmi ho mrzel nezvládnutý záver, keď jeho zverenci v ostatných dvoch minútach riadneho hracieho času dostali dva góly. Stalo sa tak v čase, keď sa už vypredaný štadión tešil na pokračovanie drámy v predĺžení.

O krok vpred ako Slovan

Ferencváros má v porovnaní so Slovanom viac ako dvojnásobnú trhovú hodnotu kádra (v miliónoch 42,65 vs. 20,63), potvrdil teda aj podľa stávkových kancelárií úlohu favorita. Nie náhodou v ostatných troch rokoch hral dvakrát skupinu Európskej ligy a vlani dokonca skupinu Ligy majstrov.

Vo futbalovom napredovaní je ďalej ako Slovan, je skúsenejší, má kvalitnejších legionárov a príťažlivejší herný prejav. Bratislavčania majú nad čím rozmýšľať, lebo z ôsmich účastí v Lige majstrov sa najďalej dostali v ročníku 2011/2012 do 3. predkola. Prekliatie menom Liga majstrov tak naďalej straší minuloročného majstra Fortuna ligy.

VIDEO: Zostrih zo zápasu Slovan Bratislava – Ferencváros (Zdroj: Youtube/skslovanbratislava)

„Slovan dostal od súpera facku“

Odvetu na Tehelnom poli pozorne sledoval aj bývalý útočník Slovana, čs. a slovenskej reprezentácie Jaroslav Timko. Pred tridsiatimi rokmi pomohol doma tromi prihrávkami na góly k víťazstvu belasých nad Ferencvárosom 4:1 a k jeho vyradeniu v prvom kole Ligy majstrov.

V skvelej atmosfére Slovan od súpera dostal facku sprava i zľava. Už pred zápasom som mal také tušenie, že aj napriek skvelému víťazstvu Slovana v Budapešti to v odvete bude mať oveľa ťažšie. To sa aj potvrdilo, Ferencváros hral to, čo chcel a žiaľ, ani tréner Vlado Weiss nemal svoj deň,“  reagoval po zápase Timko.

Očakáva sa ťažký a vyrovnaný dvojzápas

Slovan v 3. predkole Európskej ligy narazí na Olympiakos Pireus, s ktorým sa v rovnakej súťaži stretol v play-off aj vlani a nemá na neho dobré spomienky. V úvodnom dueli v Grécku prehral jasne 0:3, domáca odveta sa skončila remízou 2:2.

Čo si Jaroslav Timko myslí o tomto súperovi? Dosť nechápem, ako mohol Olympiakos tak doma vybuchnúť s Maccabi Haifa, s ktorým prehral 0:4. Takže v klube bude určite poriadne dusno, pravda, dobrá atmosféra nevládne ani v Slovane.“

Čo teda legenda Slovana očakáva od súboja belasých s gréckym veľkoklubom? „Olympiakos je však medzinárodne veľmi skúsené mužstvo a určite sa potrebuje rehabilitovať za toto vypadnutie v Lige majstrov. Slovan tiež nemá na výber, musí sa postaviť na nohy hlavne po psychickej stránke a poučiť sa z chýb, ktoré urobil doma proti Ferencvárosu. Očakávam ťažký a dosť vyrovnaný dvojzápas,“ uzavrel Jaroslav Timko.

ODPORÚČAME: Chceli by ste si na vlastnej koži vychutnať atmosféru toho najkvalitnejšieho európskeho futbalu? Na našom webe nájdete kompletnú ponuku vstupeniek a zájazdov top európskych futbalových súťaží.