PL Focus #8: Kto bude ďalší na odstrel?

Premier League Focus je pravidelnou rubrikou televízie Premier Sport

Tlak sa stupňuje. Výsledková a herná kríza dostáva manažérov pod extrémny tlak.

Blížiaca sa reprezentačná prestávka je ideálnym priestorom na reštart sezóny. Ešte nie je nič stratené. Okrem nervov fanúšikov napríklad Evertonu či Manchestru United. A práve M. Silva a O. G. Solskjaer sú podľa bookmakerov najhorúcejšími kandidátmi na výmenu.

Sheffield United neprehral na súperovom trávniku celkovo už 12 duelov (5 výhier a 7 remíz) a naposledy senzačne vyhral aj na Evertone! (Everton – Sheffield United 0:2)

Pellegrini sa stal prvým v histórii, kto dokázal poraziť štyroch rôznych manažérov Manchestru United (Moyes, van Gaal, Mourinho a Solskjaer). Diabli podali opäť bezduchý výkon a z Olympijského štadióna odišli naprázdno. (West Ham United – Manchester United 2:0)

Match of the week na Stamford Bridge ukázal, že Liverpool bude v tejto sezóne ťažké poraziť. The Reds sa navyše stali prvým klubom, ktorý dokázal vyhrať všetkých šesť úvodných zápasov a to 2 roky po sebe! (Chelsea – Liverpool 1:2)

Aston Villa na Emirates dvakrát viedla, ale nedokázala bodovať. Arsenal aj v desiatich dokázal senzačne otočiť takmer stratený duel a pre nestranného diváka to bola dramatická zápletka až do posledných sekúnd. (Arsenal – Aston Villa 3:2)

Hokejový výsledok za zrodil na futbalovom trávniku. Etihad Stadium tak má po víkende novú prezývku „Eight tihad”. Gól Davida Silvu po 52 sekundách je zatiaľ najrýchlejším v sezóne. Bernardo Silva zaknihoval premiérový hetrik v kariére a súpera vyzliekol donaha. (ManCity – Watford 8:0).

September ukončíme súbojom gigantov na Old Trafford. V kuloároch sa šepká, že to môže byť dokonca posledný zápas Nóra na lavičke United. Oba kluby túžia po návrate medzi futbalovú smotánku Ligy majstrov, takže pondelková dohrávka bude mimoriadne dôležitá, čo sľubuje zaujímavý zápas. Manchester United – Arsenal FC od 20:55 iba na PREMIER SPORT.

Viete ako dopadlo porovnanie Wengera a Emeryho? Ktorí hráči sú v kurze v najnovšej verzii FIFA 2020, ale aj viac z histórie rivality „Red Devils vs. The Gunners” vám prinesie v premiére v utorok od 20:30 televízna verzia PL Focus.

PRENOSY ZO 7. KOLA PREMIER LEAGUE NA PREMIER SPORT

Sobota 28.9.
13:25 Sheffield United – Liverpool (komentujú Vlastimil Kaiser a Václav Pilný)
18:25 Everton – Manchester City (V. Kaiser a V. Pilný)
20:30 Záznam Chelsea – Brighton (M. Lukáč)
22:25 Záznam Tottenham – Southampton (M. Skáčik)

Nedeľa 29.9.
17:25 Leicester – Newcastle (V. Kaiser a J. Vrba)

Pondelok 30.9.
20:55 Manchester United – Arsenal (M. Lukáč)