PL Focus #10: Ticho v Manchestri

Premier League Focus je pravidelnou rubrikou televízie Premier Sport

Aj v modrom, aj v tom červenom. Zatiaľ čo City doma šokujúco prehralo, United iba potvrdil svoj hlboký prepad. Pre „Sky Blues“ facka, pre „Red Devils“ posledné varovanie.

Wolverhampton skončil v ostatnej sezóne na senzačnom siedmom mieste a body s ním postrácalo veľa favoritov. V tejto sa herne i výsledkovo trápi, ale na Etihad Stadium zaknihoval neuveriteľné víťazstvo. Kurz na majstra na úrovni 1,15, ale tri body brali napokon hostia. Na systém 3-5-2 nedokázal favorit nájsť recept a ostáva tak iba na šestnástich bodoch.

Nuno Espirito Santo získal nielen cenný skalp rivala, ale stúpla jeho cena aj prestíž medzi manažérmi. Krach cestovky Thomas Cook dostal Wolves pod finančný tlak, dokážu udržať tohto sympaťáka z Portugalska na lavičke aj naďalej? (Manchester City – Wolverhampton 0:2)

Dúbravka s čistým kontom. Vyzerá to tak, že vychytal United, ale pravda je taká, že nemal čo. Na hru červených diablov sa pozerá už iba zopár skalných fanúšikov. Ani gól, ani bod, Iba dvanáste miesto v tabuľke a extrémne veľa otázok.

Viac pozornosti si právom zaslúžil debutant Longstaff. Debut ako zo sna! Bruce porazil Manchester United až na 23. pokus a oboch súperov delí v tabuľke iba jediný bod. (Newcastle – Manchester United 1:0)

James Milner chladnokrvne premenil penaltu v 95. minúte a Anfield je tak naďalej nedobytnou pevnosťou. Leicester statočne odolával, ale Albrighton si snáď raz a navždy uvedomí, že v nadstavenom čase sa lopta musí/môže odkopnúť hlava-nehlava. On ale kopol Sadia Maného a bola z toho fatálna chyba. „The Reds“ majú osembodový náskok už v októbri a to je štatistika, s ktorou nepočítal asi nikto. Ich hra a výsledky tak začínajú mať náznaky majstrovskej sezóny… (Liverpool – Leicester 2:1)

Kríza Tottenhamu pokračuje. V máji vo finále Ligy majstrov, ale dnes by si na nich vsadil málokto. Debakel na európskej scéne vystriedal ligový a Pochettino je rád, že sa na chvíľu hrať nebude. Údajná nevera spustila hádky v kabíne kohútov, takže za všetkým vraj hľadajme ženu… (Brighton – Tottenham 3:0)

Premier League sa preruší na 13 dní, ale my sa pozrieme na debut NFL v Londýne a prezradíme, aká vzácna návšteva bola na tribúnach v Norwichi. Pozrite si PL Focus aj na televíznej obrazovke v premiére v utorok večer od 20:30 na PREMIER SPORT.