Búrlivák Pepe prepísal rekord Ligy majstrov: Je najstarším strelcom tejto súťaže

2 minúty čítania

Autor: Pavel Pubal

Portugalský stopér Pepe sa stal najstarším strelcom v histórii Ligy majstrov. Európsky šampión z roku 2016 mal 40 rokov a 254 dní a z prvého miesta historických tabuliek zosadil Francesca Tottiho. Jeho chvíľa prišla v prvej minúte nadstaveného času, keď spečatil víťazstvo 2:0 nad Antverpami.

Sledujte nás aj na našich sociálnych sieťach Facebook Instagram – Tik-Tok

Mame vyčaril úsmev na tvári

„Moja mama má dnes narodeniny. Pred zápasom som jej sľúbil, že sa pokúsim streliť gól alebo aspoň urobiť všetko pre to, aby som jej doprial víťazstvo. Ako futbalisti dokážeme veľa obetovať, najmä keď ide o rodinu,“ povedal v emotívnom rozhovore po zápase Ligy majstrov.

Hoci počas svojej kariéry rozhodne nepatril medzi obávaných strelcov gólov a trápil najmä ofenzívne hviezdy súperov, bol minimálne na svojom poste svetovou špičkou. Okrem Porta vyryl hlbokú brázdu predovšetkým v portugalskej reprezentácii a v kráľovskom veľkoklube Reale Madrid.

Najstarší strelci v Lige majstrov

1. Pepe (40 rokov a 254 dní) – 7. novembra 2023 a FC Porto proti Antverpám
2. Francesco Totti (38 rokov a 59 dní) – 25. novembra 2014 a zápas AS Rím proti CSKA Moskva
3. Ryan Giggs (37 rokov a 290 dní) – 14. septembra 2011 a Manchester United – Benfica
4. Filippo Inzaghi (37 rokov a 87 dní) – 3. novembra 2010 a zápas AC Miláno proti Realu Madrid
5. Javier Zanetti (37 rokov a 72 dní) – 20. októbra 2010 a Inter Miláno – Tottenham

Ďalší veterán na vrchole? Olivier Giroud

Olivier Giroud ukázal, že futbalisti po tridsiatke rozhodne nepatria medzi starých pánov. Koľkokrát už musel počuť, že už to všetko dokázal. Veď fanúšikovia Arsenalu už okolo roku 2017 pomaly ukončovali jeho kariéru, potom v Chelsea to bolo o pár rokov neskôr to isté. A stále páli ostrými – v utorkovom zápase proti PSG pokoril brankára AC Miláno Donnarummu v drese AC Miláno vo veku 37 rokov, 1 mesiac a 9 dní. Aj on sa teda pomaly stáva jedným z najstarších strelcov v histórii. Giroud je ako kvalitné víno, ktoré zreje s pribúdajúcim časom. Muž, ktorý vyhral Ligu majstrov aj majstrovstvá sveta, sa futbalu stále nepresýtil.

KOMPLETNÁ PONUKA ZÁJAZDOV NA LIGU MAJSTROV

🎄 Originálny adventný kalendár pre fanúšikov AC Miláno