NAPÍSALI O NÁS: Forbes vyspovedal šéfa FutbalTour

2 minúty čítania

Spolumajiteľ cestovnej kancelárie FutbalTour Matej Očenáš absolvoval rozhovor pre renomovaný magazín Forbes. Z hoby bez biznis plánu je dnes fungujúca firma na medzinárodnej úrovni, ktorá oslavuje 15 rokov od svojho založenia. 

Sledujte nás aj na našich sociálnych sieťach Facebook Instagram – Tik-Tok

Treba sa sústrediť na konkrétne veci

Pre (nielen) športové cestovné kancelárie bolo obdobie pandémie koronavírusu veľkou výzvou, či už po ekonomickej alebo personálnej stránke. FutbalTour túto ťažkú dobu zobral ako výzvu, firma si vo svojom vnútri urobila poriadok. „Robili sme toho až priveľa a z toho logicky pramenili aj chyby. Lepšie je spraviť menej a poriadne, aj my sa potom dokážeme prácou viac baviť,“ hovorí Matej Očenáš v rozhovore pre magazín Forbes.

Matej Očenáš
Matej Očenáš (zdroj: Archív FutbalTour)

„Po covide došlo u ľudí k zmene hodnôt a viac sa snažia dopriať si zážitky.“
– Matej Očenáš –

Neistota, karantény a zákazy zhromažďovania sa svet vrátil po tejto stránke do normálu. V ľuďoch opätovná možnosť cestovať priniesla ešte väčšiu motiváciu navštíviť nové krajiny.

„Aj napriek inflácii a súvisiaceho nárastu cien leteniek či hotelov, ktoré je v Európe aktuálne historicky najdrahšie, ľudia chcú cestovať,“ zdôrazňuje šéf FutbalTour.

Matej Očenáš zakladal spolu so svojím partnerom Júliusom Turčekom spoločnosť prakticky od nuly. Všetko spustil zájazd do Milána na legendárne San Siro. Z pôvodného hoby bez konkrétneho biznis plánu vznikla fungujúca a rozvíjajúca firma, ktorá pôsobí nielen na Slovensku, ale aj v Českej republike, v Rakúsku a v Maďarsku.

👉 Celý rozhovor so spoluklazadateľom FutbalTour si môžete prečítať na webe Forbes.

KOMPLETNÁ PONUKA ZÁJAZDOV FUTBALTOUR