Sezóna smeruje do svojho finále: Kam sa oplatí vycestovať v závere ročníka?

3 minúty čítania
Autor: Jakub Vaverka

Aktuálna futbalová sezóna bude pokračovať ešte približne mesiac, pričom práve záver ročníka je pravidelne prvotriednou športovou šou. Kam by sa oplatilo vycestovať v najbližších týždňoch a získať zážitky na celý život?

Sledujte nás aj na našich sociálnych sieťach Facebook Instagram Tik-Tok

Trojzápas Premier League v Londýne

Anglická Premier League je zápasovo tak nabitá, že častokrát ponúka harmonogram, v ktorom sa dá v krátkom časovom intervale vidieť slušnú porciu zápasov na vlastné oči. Podobná príležitosť sa núka počas prvého májového víkendu, kedy, ak sa rozhodnete pre vycestovanie do Londýna, zažijete hneď tri zápasy najlepšej futbalovej súťaže za tri dni.

Kto bude v akcii? V sobotu 6. mája vyzve Tottenham Hotspur v malom londýnskom derby Crystal Palace. Spurs bojujú o Ligu majstrov, The Eagles stále nemajú istú záchranu. O deň neskôr je situácia takmer rovnaká, akurát v obrátenom garde, West Ham musí začať bodovať, nech má pokoj od záchranárskych prác, Manchester United zase nechce, aby mu unikla miestenka do Champions League. Aby toho nebolo málo, kolo vyvrcholí v pondelok meraním síl medzi Fulhamom a Leicestrom City, kde, ak sa v tabuľke nič prevratné nezmení, pôjde obom mužstvám o veľa. Záver ročníka vo Veľkej Británii sľubuje veľké športové divadlo, ktoré nikdy nezaostáva za očakávaniami.

Trojzápas: Tottenham – Crystal Palace, West Ham – Man United, Fulham – Leicester (letecky) od 690 EUR ✈

S návštevou Camp Nou sa už neoplatí čakať 

Futbalisti FC Barcelona smerujú za španielskym titulom pevným krokom, pričom v tomto bode ročníka to už vyzerá, že Real Madrid na prvé miesto už nedosiahne. Katalánci si domáce zápasy v prebiehajúcom ročníku užívajú. Štadión Camp Nou je počas nich často zaplnený nad 90-tisícovou hranicou. Navyše, tento stánok Barca začne po konci prebiehajúceho ročníka rekonštruovať a svoje zápasy bude hrať na Olympijskom štadióne v areáli na vrchu Montjuic.

Ak vás láka návšteva Camp Nou pred dlhšou pauzou, ideálnejší čas na vycestovanie zrejme už nebude. Do úvahy pripadajú barcelonské zápasy proti Osasune Pamplona či proti Realu Sociedad San Sebastián. Za zamyslenie by mohol stáť aj duel s Realom Mallorca na konci mája, kde hrajú aj slovenskí futbalisti Martin Valjent a Dominik Greif.

VSTUPENKY a ZÁJAZDY NA FC BARCELONA 🇪🇸

Wembley ponúkne finalový trojzápas

Úplný záver mája prinesie príležitosť ísť na zájazd, na ktorý budete spomínať do konca svojho života. Hrá sa v Londýne, ale nejde o Premier League. Trojzápas na vypredanom mýtickom Wembley ponúkne finále barážových duelov o postup do League One, The Chamionship a Premier League.

Máloktoré zápasy sú vo Veľkej Británii tak sledované, predovšetkým bitka o postup do PL so sebou prináša neskutočné množstvo emócií, nehovoriac o tom, že sa hrá nielen o postup, ale aj o veľkú finančnú prémiu presahujúcu 100 miliónov libier. Istotou v tejto chvíli je, všetky tri spomínané merania síl budú vypäté od prvého do posledného momentu a na ich konci zavládne v jednom z táborov obrovská radosť a v druhom bezprecedentné sklamanie.

Trojzápas na Wembley o postup do Premier League, Championship a League One (letecky) od 1 190 EUR