Boli sme na El Clásicu v Barcelone: Najväčší zájazd v histórii

Zápasov, o ktoré je medzi fanúšikmi a našimi klientmi záujem, je množstvo. Ale zápasy, ktoré chce aspoň raz za život navštíviť každý, bez ohľadu na obľúbený tím a klubové farby, sa dajú spočítať na prstoch rúk. Jedným z nich je nepochybne slávne El Clásico.

Máme za sebou najpočetnejší a tiež logisticky a organizačne najnáročnejší zájazd v histórii CK FutbalTour.sk. Odvetný súboj medzi Barcelonou a Realom Madrid v Primera División 2014/15 pútal obrovskú pozornosť už od úplného úvodu sezóny, keď bol oznámený termín.

Hlásila sa klientela zo Slovenska, ale aj z Česka, Maďarska, Rakúska, Švajčiarska či Nemecka. Najrýchlejší využili výhodné otváracie ceny (ako vždy a pri každom zájazde), poslední záujemcovia si atraktívny výlet za futbalom zabezpečili pár dní pred zápasom. Menšiu vlnu eufórie spôsobilo dva týždne pred odletom odoslanie pokynov a informácií o programe zájazdu, po ktorom už klienti mohli doslova „strihať meter“. Najmladší účastník mal 7 rokov, najstarší cez 70.

9299_1011007965593512_2805569319957678818_n

Naopak pre náš tím začala najnáročnejšia časť, do finálnych príprav sme sa však pustili s obrovskou vervou. Konateľ spoločnosti zamieril do katalánskej metropoly už s týždňovým predstihom, aby v spolupráci s partnermi a delegátmi žijúcimi priamo v meste Gaudího, pripravili všetko pre bezproblémový priebeh zájazdu. Úsilie vrcholilo dva dni pred termínom zápasu, kedy do dejiska prišla najväčšia časť klientov.

Takmer polovica pasažierov v lietadle z Bratislavy do Girony pri Barcelone cestovala v piatok 20. marca „pod vlajkou“ CK FutbalTour.sk. Na letisku čakali autobusy, ktoré priviezli klientov priamo na hotel, kde už ich čakala hlavná časť nášho tímu. Po krátkom ozrejmení základných pokynov a inštrukcií nasledovalo rýchle ubytovanie a voliteľný program. V netradičnom daždivom počasí zvolila časť výpravy oddych, iní zamierili obdivovať svetelno-hudobnú šou známej fontány pod kopcom Montjuic, zvyšok sa rozhodol zahnať hľad v tapas baroch a reštauráciách.

KOMPLETNÁ FOTOGALÉRIA

Sobotné dopoludnie patrilo prehliadke Nou Campu, v útrobách majestátneho štadióna sa nachvíľu môžete preniesť do pozície hráčov a trénerov. Návšteva šatne, prechod cez tunel na hraciu plochu k priestorom pri striedačkách a následný presun na novinársku tribúnu sú obrovským zážitkom. Tour po štadióne pokračuje v klubovom múzeu, kde sú vystavené trofeje a artefakty. Bodkou na záver je návšteva obrovského fanshopu, tu dostane zabrať každá peňaženka či kreditná karta.

21121_1011005645593744_2749414293169838792_n

Nasledoval presun na vyhlásenú ulicu La Rambla, návšteva tržnice La Boqueria spojená s degustáciou miestnych špecialít a najrôznejšieho ovocia. Kto ešte nemal dosť, mohol si obzrieť prístav, akvárium alebo zrelaxovať pri počúvaní vĺn na pláži či zvoliť si individuálny program.

V nedeľu sme pre klientov pripravili prehliadku stále nedostavanej, ale okúzlujúcej Sagrada Família a tiež nenapodobiteľného Parku Güell. Kto je v Barcelone prvýkrát, musí to absolvovať, inak by mu doma výlet ani neuverili. V uliciach už bolo podstatne živšie a „vo vzduchu bol cítiť futbal“. Stovky ľudí v dresoch, so šálmi, jednoducho v klubových farbách, sa promenádovali centrom mesta a pri dobrom jedle alebo pive rozoberali možný priebeh večerného zápasu.

11081368_1011009002260075_7337830677444620140_n

Nebudeme tajiť, vyskytli sa aj drobné komplikácie, spojené predovšetkým s vynúteným znížením kategórie vstupeniek. Toto El Clásico bolo naozaj výnimočné a situácia so vstupenkami si vyžiadala určité opatrenia. Drvivá väčšina klientov situáciu pochopila a futbal si v plnej miere užili aj z iných miest, ako pôvodne čakali. Ich spoluprácu vysoko oceňujeme a pri najbližšej príležitosti to „majú u nás“.

Dve a pol hodiny pred výkopom bol spoločný zraz na recepcii hotela a nasledoval presun celej výpravy ku štadiónu. Po vystúpení z metra sme sa už naplno ponorili do atmosféry jedného z najsledovanejších zápasov planéty. V uliciach pri štadióne sa spievalo, skandovalo, elektrizujúcu atmosféru podfarbila efektná pyrotechnika. To už sa tisícky fanúšikov usádzali na svoje miesta na štadióne, aby boli presne o 21:00 pri nástupe hráčov na plochu na tribúnach súčasťou fantastickej choreografie.

Hráči na trávniku si nič nedarovali, obecenstvo aplaudovalo a vášnivo gestikulovalo pri každej strele, faule alebo náznaku príležitosti. Atmosféra gradovala až do úplného záveru a domáci spravili po výhre 2:1 veľmi dôležitý krok ku majstrovskému titulu. Oslavy sa preniesli zo štadióna do ulíc, kto mal chuť a sily, rozoberal gólové momenty a celý priebeh duelu. Jednoducho fantastický futbalový večer, so všetkým, čo k tomu patrí.

Pondelkové ráno boli na programe raňajky a presun na letisko. „Unavení, ale spokojní. Stálo to za to a určite sa ešte uvidíme,“ znelo takmer od všetkých klientov pri záverečnom rozlúčení na letisku v Bratislave. Práve vaša spokojnosť či konštruktívna kritika nás posúvajú dopredu. Tešíme sa na ďalšie spoločné zájazdy, zážitky a splnené sny.

Celý tím CK FutbalTour.sk ďakuje všetkým účastníkom!

KOMPLETNÁ FOTOGALÉRIA – KLIKNI TU!

 11026295_1011008858926756_2115644572941069027_n17912_1011004802260495_8396916422795810103_n